„LVŽS valdybos sprendimas numanomas – kreiptis į Etikos ir procedūrų komisiją pateikiant visus pasisakymus, kurie buvo po tarybos posėdžio.
Tarybos posėdyje 68 balsai buvo už tai, kad įgyvendinti koalicinę sutartį, tik vienas buvo „prieš“. Tai valdyba neturi kito pasirinkimo, kaip kreiptis į Etikos ir procedūrų komisiją. Dabar viskas jų rankose, nors tai – tik rekomendacinio pobūdžio išvada“, – dėstė politikas.
R.Karbauskis atsisakė atsakyti į klausimą, ar sprendimą kreiptis į Etikos ir procedūrų komisiją partijos valdyba priėmė vieningai. Jis pažymėjo, kad galutinį sprendimą dėl V.Pranckiečio partijoje likimo priims LVŽS taryba.
Kaip konkrečiai formuluojamas kreipimasis į LVŽS Etikos ir procedūrų komisiją, R.Karbauskis nenurodė: „Ten pateikti tekstai, citatos iš jūsų straipsnių [...] Kas, mūsų nuomone, ten yra išdėstyta ir prieštarauja partijos keliems straipsniams: žeminimas partijos valdymo organų, partijos pačios. Tai vertins Etikos ir procedūrų komisija.“
Kada Etikos komisija posėdžiaus, Seimo narys sakė nežinantis ir pridūrė, kad tai nėra skubus klausimas.
„Etikos komisija teikia savo matymą – kaip jie vertina situaciją, o pati sankcija yra tarybos sprendimas. Tarybos metu ir bus sutarta dėl sankcijos“, – aiškino R.Karbauskis.
LVŽS Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Leonas Apšega anksčiau 15min teigė nematantis priežasties, dėl ko komisija turėtų svarstyti V.Pranckiečio elgesį. Esą galėtų svarstyti, jei jis būtų ką nors įžeidęs. Įvykiai Seime, L.Apšegos matymu, visai su tuo nesusiję.
R.Karbauskis, vertindamas L.Apšegos žodžius, teigė, kad jis „šiek tiek pasimetė, kada buvo klausiamas, nes Etikos ir procedūrų komisija negali nei išmesti [partiečio], nei priimti – neturi tokių teisių“.
„Taryba gali neatsižvelgti į Etikos ir procedūrų komisijos siūlymą. Kita vertus, iš tų pareiškimų, kurie dabar yra Seimo pirmininko, atrodo, kad jis tikriausiai nelauks, kol bus išvados ir tarybos sprendimas. Ir jis tikriausiai darys kažkokius žingsnius prieš tai“, – svarstė R.Karbauskis ir dar kartą pakartojo, kad įvykių eiga Seime susijusi ne su V.Pranckiečiu kaip asmeniu, o su jo postu.
Partijos įstatai, anot jo, nenumato, kad asmens narystė LVŽS galėtų būti tik sustabdoma.
Anksčiau R.Karbauskis tvirtino neįsivaizduojantis jokio kito sprendimo, kaip tik V.Pranckiečio šalinimas iš LVŽS, nes „kiekvieną dieną žeminama ir partija, ir partijos vadovai“.
Partijos taryba šį pirmadienį išreiškė palaikymą koalicinei sutarčiai, pagal kurią Seimo pirmininko postas, turėtas „valstiečių“, atiteko koalicijos partneriams „socialdarbiečiams“.
Seimo pirmininkas LVŽS narys V.Pranckietis net ir po partijos tarybos balsavimo nurodė iš pareigų nesitrauksiantis. Jis reiškė viltį, kad ir Seimas jo neatstatydins. Tam reikia ne mažiau kaip 71 balso.
Jei LVŽS partijos Etikos komisija rekomenduotų šalinti V.Pranckietį iš partijos, šis pats trauktųsi, naujienų agentūrai ELTA ketvirtadienį sakė jis.
Išėjimas iš partijos yra labai paprastas veiksmas.
„Jeigu etikos komisija rekomenduos pašalinti, tai aš nesuteiksiu tokios galimybės. Išėjimas iš partijos yra labai paprastas veiksmas: praneši skyriui, kad aš nesu partijos narys“, – dėstė V.Pranckietis.
LVŽS Etikos ir procedūrų komisiją sudaro penki nariai: pirmininkas L.Apšega, Romas Žibas, Inga Matukaitė, Eglė Stasiškienė ir Ausma Miškinienė.