Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 07 19

Lygtinio paleidimo komisijos patenkina du iš trijų prašymų, o Remigijus Šimašius džiaugiasi nauja tvarka

Nuo liepos Lietuvoje įsigaliojus naujai lygtinio paleidimo tvarkai, Lygtinio paleidimo komisijos patenkino 81 nuteistojo prašymą dėl paleidimo į laisvę anksčiau laiko iš 128 pateiktų.
Remigijus Šimašius
Remigijus Šimašius / Tomo Lukšio/BFL nuotr.

Ketvirtadienį Pravieniškėse apsilankęs teisingumo ministras Remigijus Šimašius sakė esąs patenkintas nauja tvarka.

Komisijų patenkintus prašymus toliau svarstys teismai, kurie ir priims galutinį sprendimą dėl lygtinio paleidimo. Kol kas nėra įvykęs nė vienas teismo posėdis.

„Žmonės labai rimtai žiūri į savo darbą, jie vertina kiekvieną lygtinio paleidimo atvejį atskirai“, – BNS ketvirtadienį sakė R.Šimašius po susitikimo su Pravieniškių pataisos namų-atviros kolonijos Lygtinio paleidimo komisijų nariais.

Nuo liepos 1 dienos Lietuvoje įsigaliojus Probacijos įstatymui, įkalinimo įstaigose pradėjo veikti Lygtinio paleidimo komisijos: pataisos namų pareigūnui surašius socialinio tyrimo išvadą, kuri apibrėžia, kiek asmuo pasirengęs išeiti į laisvę, ši išvada pateikiama Lygtinio paleidimo komisijai. Ši su išvada susipažįsta, jei reikia, pabendrauja su pačiu nuteistuoju. Ji sprendžia, ar tenkinti, ar ne, ar iš dalies tenkinti, nustatant įpareigojimus.

Pasak R.Šimašiaus, kol kas komisijų veikla vyksta sklandžiai ir su rimtais keblumais nesusiduriama. Jo manymu, komisijų veikla įpareigoja ir pačias kalinimo įstaigas.

Bausmių vykdymo sistemos darbuotojai negali sudaryti daugiau kaip pusės visų komisijos narių.

„Visose pasaulio šalyse visos įkalinimo įstaigos kenčia nuo tos bėdos, kad asmuo jose yra kurį laiką saugiai uždarytas, tačiau kyla klausimas, ar po to uždarymo asmuo bus labiau ar mažiau linkęs nusikalsti. Mūsų laisvės atėmimo įstaigoms tikrai reikia smarkiai pasitempti, kad asmuo iš jų išeitų į laisvę mažiau linkęs nusikalsti. Būtent Lygtinio paleidimo komisijos ir duoda toną, ką reikia daryti, kad konkretūs asmenys mokėtų geriau valdyti pyktį ar būtų mažiau linkę į agresiją, ar įgautų darbo įgūdžių, ar su priklausomybės problemomis geriau dorotųsi“, – sakė teisingumo ministras.

Ministro teigimu, pasikeitusios sistemos rezultatai jau matomi.

„Ko anksčiau, iki liepos 1 dienos, nebūdavo, kad atsisakoma išleisti asmenį lygtinai, nors jis neturi nuobaudų, bet atsisakė jam siūlomo darbo. Komisija labai aiškiai formuluoja, kad tokiu atveju asmens išleisti negalima, nes asmuo praktiškai pasirenka ne teisėto gyvenimo perspektyvą, bet dalyvavimą kalėjimo subkultūroje“, – sakė teisingumo ministras.

Pravieniškių pataisos namų-atviros kolonijos Lygtinio paleidimo komisijoms nuo liepos 1 dienos pateikti 48 prašymai paleisti lygintai, iš jų patenkinti 45, likę prašymai buvo atmesti.

Komisijos sudarytos iš aštuonių narių ir sekretoriaus, kuris nėra komisijos narys. Atstovai komisijos nariais paskirti vienerių metų laikotarpiui. Bausmių vykdymo sistemos darbuotojai negali sudaryti daugiau kaip pusės visų komisijos narių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų