Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2017 05 12

M.Bastys atsisakė teikti paaiškinimus apkaltos komisijai

Socialdemokratų frakcijos atstovas Mindaugas Bastys penktadienį atsisakė teikti paaiškinimus apkaltos komisijai, išvados bus formuluojamos remiantis jo ankstesniais parodymais, sako komisijos vadovė „valstietė“ Agnė Širinskienė.
 Specialiosios tyrimų komisijos posėdis dėl Mindaugo Basčio apkaltos
Specialiosios tyrimų komisijos posėdis dėl Mindaugo Basčio apkaltos / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Jis perskaitė parašytą tekstą, padarė pareiškimą, pasakė, kad neturi ką pridurti. Pagal procedūrą aš turėjau klausti, ar jis sutinka atsakyti į klausimus, tiesiog jis pasakė, kad atsisako duoti paaiškinimus. Buvo perklausta keletą kartų, ir to buvo klausta keletą kartų, ir jis atsisakė duoti paaiškinimus prieš save. Pareiškime iš esmės buvo teiginiai, kad tai yra politinis susidorojimas ir neigimas daugelio NSGK priimtos išvados teiginių“, – BNS sakė komisijos pirmininkė.

Buvo perklausta keletą kartų, ir to buvo klausta keletą kartų, ir jis atsisakė duoti paaiškinimus prieš save.

Pasak jos, komisija baigė liudininkų apklausas ir sėda formuluoti išvados, o M.Basčio paaiškinimai bus paimti iš jo ankstesnių liudijimų Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui, Valstybės saugumo departamento (VSD) medžiagos.

„Asmenys, kuriems pradėtas apkaltos procesas, turi teisę atsisakyti duoti paaiškinimus prieš save, tai jis pasinaudojo ta teise, mes formuluosim tą išvadą be jo paaiškinimų. Bet tų paaiškinimų buvo labai daug, išsakytų NSGK, ir buvo jo apklausos VSD, mes turime nemažai medžiagos, su kuria galime dirbti“, – sakė komisijos pirmininkė.

Pasak A.Širinskienės, išvadų projektą planuojama patvirtinti paskutinę gegužės savaitę ir projektas bu teikiamas Seimui.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Agnė Širinskienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Agnė Širinskienė

Seimas yra patvirtinęs tyrimą dėl M.Basčio ryšių atlikusio Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto išvadas, kad parlamentaras veikė prieš Lietuvos interesus, o jo ryšiai su VSD medžiagoje įvardintais asmenimis kelia grėsmę šalies saugumui.

M.Bastys tokius kaltinimus neigia, o apkaltos procesą vadina politiniu susidorojimu. Šią savaitę trečiadienį, negavęs galimybės užduoti klausimų VSD vadovui Dariui Jauniškiui, M.Bastys tvirtino, kad jo teisės yra pažeistos.

Komisijos tyrimą jis tuomet vadino tendencingu ir sakė, jog tai „tiesiog suorganizuotas puikus politinis procesas, susidorojant su manimi kaip asmeniu“.

M.Bastys anksčiau siekė nušalinti visus komisijos narius „valstiečius“ ir jos pirmininkė A.Širinskienę sakydamas, kad tyrimas tendencingas, nes kritišką poziciją jo atžvilgiu yra išsakę Lietuvos vasltiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, Seimo pirmininkas „valstietis“ Viktoras Pranckietis.

Išvadą, ar yra pagrindas pradėti apkaltos procesą M.Basčiui dėl ryšių su Rusijos naudai dirbančiais asmenimis, komisija turi patiekti iki birželio 1-osios.

Apkalta M.Basčiui inicijuota dėl VSD nurodytų jo ryšių su atominės energetikos korporacijos „Rosatom“ atstovu vadinamu Jevgenijumi Kostinu, buvusiu KGB darbuotoju Piotru Vojeika, Rusijos valstybinio kanalo RTR žurnalistu Ernestu Mackevičiumi, buvusiu Kauno mafijos autoritetu įvardijamu Saturnu Dubininku ir neteisėta veikla įtariamu verslininku Vadimu Pachomovu.

Socialdemokratų partijos frakcijos narys M.Bastys visus kaltinimus neigia ir pabrėžia Seimo nario priesaikos nesulaužęs.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos