„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2022 11 17

M.Majauskas sako, kad jam būtų skaudu būti išmestam iš partijos

Į ginčą su kitais valdančiaisiais dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų įsivėlęs konservatorius Mykolas Majauskas sako, kad jam būtų skaudu būti išmestam iš partijos dėl to, kad kitų metų biudžetui teikia su Vyriausybe nederintus siūlymus.
Mykolas Majauskas
Mykolas Majauskas / Lukas Balandis / BNS nuotr.

„Būtų skaudus man toks sprendimas, jeigu būtų toks priimtas. Aš atėjau į Seimą su Tėvynės sąjunga ir tikiuosi su Tėvynės sąjunga dirbti, neplanuoju niekur išeiti nei iš Seimo, nei į kažkokią kitą politinę bendruomenę“, – TV3 televizijai ketvirtadienį sakė Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas.

„Labai norisi tikėti, kad nebus priimtas toks sprendimas“, – pridūrė jis.

Mūšis dėl PVM lengvatų restoranams, kultūros, sporto paslaugoms vyksta nuo pat biudžeto projekto pateikimo spalį.

Galop premjerė Ingrida Šimonytė pasiūlė lengvatinį 9 proc. PVM neterminuotai taikyti meno ir kultūros įstaigų bei renginių lankymui, elektroninėms knygoms bei elektroniniams neperiodiniams informaciniams leidiniams, tačiau nuo kitų metų liepos panaikinti lengvatą maitinimo paslaugoms, atlikėjams bei sporto renginių ir klubų lankymui.

Seimas svarstymo stadijoje ketvirtadienį tokiam pasiūlymui pritarė, tačiau M.Majauskas buvo vienintelis iš konservatorių, balsavęs prieš.

Parlamentaras ir jo vadovaujamas komitetas siekia, kad lengvatos būtų taikomos plačiau.

M.Majauskas tvirtino, kad nuosekliai laikosi pozicijos, jog mokesčiai smulkiajam verslui neturi didėti ir mokestiniai įstatymai neturi būti dažnai kaitaliojami.

„Bet kokio mokestinio įstatymo pajudinimas reiškia, kad už to stovi žmonių likimai, žmonės negali planuoti investicijų, negali planuoti šeimos sprendimų“, – kalbėjo Seimo narys.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Mykolas Majauskas
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Mykolas Majauskas

Vyriausybė lengvatas anksčiau siūlė panaikinti argumentuodama, kad jos per koronaviruso pandemiją buvo įvestos deklaruojant, jog bus laikinos.

Tačiau M.Majauskas teigė, kad „laikini įstatymai brandžiai valstybei yra toks savotiškas nesusipratimas“.

Kitų metų valstybės biudžeto ir jį lydintys įstatymai bus priimami kitą savaitę antradienį.

„Labai tikiuosi, kad priėmus biudžetą tų emocijų bus mažiau ir grįšime prie dalykinių diskusijų“, – kalbėjo M.Majauskas.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų prezidiumas yra įpareigojęs frakcijos Seime narius neteikti biudžetui iniciatyvų, nederintų su Vyriausybe.

Premjerė yra sakiusi, kad balsavimas dėl kitų metų valstybės biudžeto priėmimo Seime parodys, ar Vyriausybė turi parlamento paramą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs