„Lietuva turi patirties, ekspertų ir sėkmingos praktikos pavyzdžių, kaip pasirūpinti be tėvų globos likusiais vaikais. Mes jau esame įpusėję kelią, kurio galutiniame taške – Lietuva be vaikų globos namų. Esame parengę ir įgyvendiname nacionalinius teisės aktus, reglamentuojančius bendruomenines paslaugas šeimai ir vaikui, Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą, metodinius dokumentų paketus ir kt. Savo patirtimi galime pasidalinti su Ukrainos specialistais – labiausiai patyrę mūsų šalies ekspertai tiesiogiai perduos žinias, remdamiesi įgyta patirtimi“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė M.Navickienė.
Pasak ministrės M.Navickienės, toks bendradarbiavimas teikia naudą ne tik žinias, pagalbą gaunančiai valstybei, bet ir ministerijos darbuotojams, gilinant profesinius, bendravimo įgūdžius, ugdant kompetencijas, tuo pačiu skatinant Europos Sąjungos ir tarptautinę partnerystę.
Siekiant platesnio ir išsamesnio bendradarbiavimo apsikeičiant patirtimi, tai galėtų vykti pasinaudojant Europos Sąjungos teikiamomis finansinėmis galimybėmis per vystomąjį bendradarbiavimą ir paramą demokratijai – dalyvaujant DVYNIŲ programoje.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ekspertai su Ukrainos atstovais taip pat ketina dalintis savo patirtimi ir kitose srityse: šeimos politikos, paslaugų šeimoms, asmenų su negalia integracijos, vaiko teisių apsaugos ir kt.