Pranešė posėdyje
„Nesu nei liudininkas, nei įtariamasis, iš manęs buvo atimti asmeniniai daiktai jėga. Iki kraujo ir rankos sudraskytos, trūko oro, sakiau, aš dūstu, trūksta oro, vis tiek mane toliau smaugė, savo veiksmų nenutraukė“, – Seimo salėje ketvirtadienį netikėtai pareiškė Darbo partijos frakcijoje dirbantis M.Puidokas.
M.Puidokas teigė norintis kreiptis į Seimo pirmininkę, kad ši žinotų, kas vyksta, ir pabrėžė, esą tai yra kerštas jam dėl politinės veiklos.
„Kolegos, net jeigu manęs labai kas nemyli, esu įsitikinęs, kad taip neturėtų būti elgiamasi nei prieš vieną Seimo narį“, – sakė jis.
M.Puidoko teigimu, gal kam ir pasirodys juokinga – tačiau jo advokatas incidentą filmavo.
„Tai buvo tikrai akivaizdus smurtas. Mane smaugia, muša, ir va – rūbai suplėšyti“, – posėdyje kalbėjo M.Puidokas.
Tai buvo tikrai akivaizdus smurtas. Mane smaugia, muša, ir va – rūbai suplėšyti.
Tačiau jo kalbą nutraukė Seimo posėdžiui pirmininkavęs konservatorius Jurgis Razma.
„Nepaverskite posėdžio teismu, – ėmė jis raminti M.Puidoką. – Jei buvo kokie neteisėti veiksmai, tai jūs turit visas galimybes atitinkamai skųstis. Mes išklausėme, bet tikrai nedarysime Seimo salėje kažkokio aiškinimosi ar teismo.“
STT: pradėtas ikiteisminis tyrimas
Netrukus po M.Puidoko pareiškimo, STT išplatino pranešimą, kuriame pareiškė, kad STT Centrinė tyrimų valdyba, gavusi Seimo nario Mato Maldeikio pranešimą apie bandymą jį papirkti, pradėjo ikiteisminį tyrimą. Šiandien sulaikytas Seimo nario Mindaugo Puidoko padėjėjas K.M., kuris yra įtariamas papirkimu ir prekyba poveikiu.
Pagal Seimo puslapyje pateikiamą informaciją, M.Puidokas turi padėjėją Kęstutį Motiečių.
„Ikiteisminio tyrimo duomenimis, K.M. Lietuvos Respublikos Seimo patalpose pasiūlė Seimo nariui M.Maldeikiui 50 tūkst. Eur kyšį, už kurį, kaip įtariama, siekė, kad Seimo narys asmeniškai palaikytų ir paveiktų kitus Seimo narius, kad būtų sustabdytas ir (ar) atidėtas neribotam laikui Lietuvos Respublikos loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pakeitimo projektas“, – teigiama STT pranešime.
Anot tarnybos, atliekant ikiteisminio tyrimo veiksmus, buvo atliktos kratos Seime, kitose tyrimui reikšmingose vietose. Buvo atlikta krata Seimo nario M. Puidoko kabinete.
Dėl šios priežasties tyrimui reikšmingi daiktai buvo paimti prievarta.
„Taip pat buvo atlikta jo asmens krata. Jos metu siekiant paimti tyrimui reikšmingus daiktus (mobiliuosius telefonus), nebuvo vykdyti pareigūnų teisėti reikalavimai ir jiems buvo pasipriešinta. Dėl šios priežasties tyrimui reikšmingi daiktai buvo paimti prievarta“, – teigiama pranešime.
Šį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.
M.Maldeikis kol kas daug papasakoti negali
Siūlymo priimti kyšį sulaukęs Seimo narys M.Maldeikis teigė negalintis komentuoti įvykio detalių.
„Galiu patvirtinti tai, kas buvo STT pranešime. Šiuo metu esu pasirašęs daug teisės aktų, kad negaliu viešinti visos informacijos. Kreipsiuosi artimiausiu metu į prokurorą, kad jeigu tai jau buvo paviešinta, kad man būtų suteikta galimybė jums papasakoti, kas buvo, kodėl, kaip ir už ką, ir visus kitus dalykus“, – žurnalistams Seime komentavo parlamentaras ir teigė pasitikintis STT.
Vienintelis dalykas, ką jis atkleidė, kad siūlymą priimti kyšį gavo prieš mėnesį.
„Aš manau, mes ne toje epochoje gyvenam, kad galėtumėm turėti tokias banalias korupcines schemas“, – kalbėjo M.Maldeikis ir tikino daug galvojęs, kodėl paimti kyšį pasiūlė jam.
O kodėl būtent jam, politikas nesiėmė svarstyti.
Seimo pirmininkė: tai – jo versija
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen žurnalistams sakė, kad parlamentas susisiekė su Generalinės prokuratūros atstovais – jų laukiama ketvirtadienį po pietų.
Įvyko procesiniai veiksmai Seime, M.Puidoko kabinete. Dėl tų veiksmų, apie kuriuos kalba Seimo narys – kol kas girdėjau tik vieną pusę.
„Įvyko procesiniai veiksmai Seime, M.Puidoko kabinete. Dėl tų veiksmų, apie kuriuos kalba Seimo narys – kol kas girdėjau tik vieną pusę, tai yra jo versija. Siūlyčiau tiesiog palaukti informacijos“, – kalbėjo ji.
Anot politikės, Seimo kanceliarija buvo informuota, kad bus atliekami procesiniai veiksmai.
M.Puidokas išsikvietė advokatą
Išėjęs iš Seimo salės M.Puidokas susirinkusiems žurnalistams sakė, kad incidentas įvyko ketvirtadienio popietę. Apie tai, kad sulaukė „svečių“, M.Puidokas teigė sužinojęs iš Seimo kanceliarijos darbuotojo.
„Seimo posėdžio sekretoriato vyrukas pasakė, kad pas jus kabinete yra svečių“, – pasakojo jis.
Nuėjęs prie kabineto M.Puidokas teigė sutikęs du STT pareigūnus, išsikvietė advokatą.
Pareigūnai, pasak politiko, domėjosi jo patarėjais: „Atėjau į kabinetą. Jie pradžioje su manimi kalbėjosi ir bandė įtikinti, kad man nereikia advokato. Tada sako, mes turim visokių nutarčių, sakau, parodykit. <...> Ten kaip ir mano asmeniui nieko nebuvo, buvo jiems kažkokie neaiškumai dėl patarėjų.“
M.Puidokas teigė leidęs pareigūnams apieškoti kabinetą, jie esą pasiėmė du politiko mobiliuosius telefonus.
„Daugiau ką paėmė – nežinau. Dokumentų asmeniškai iš manęs nepaėmė“, – kalbėjo Seimo narys.
O grumtynės su STT pareigūnais, pasak M.Puidoko, įvyko tuo metu, kai jis norėjo sugrįžti į Seimo posėdžių salę.
„Jie man neleido išeiti. Užspeitė į kampą pradžioje prie stalo. Tada vyko grumtynės prie stalo, nes aš mėginau nueiti prie durų ir jas atidaryti. O paskui mane dviese prie durų užspeitė į kampą, pradėjo spausti, smaugti, laužyti rankas, išplėšė kišenes ir paėmė telefonus“, – dėstė M.Puidokas ir pareigūnų veiksmus teigė vertinantis kaip pareigūnų susidorojimą ir įbauginimą.
„Kad aš tylėčiau ir daugiau nedirbčiau savo veikloj taip aktyviai, kaip dabar darau“, – pridūrė jis.
Prašys teisėsaugos paaiškinimo
Seimo posėdyje dėl M.Puidoko pateiktos informacijos kilo triukšmas.
Posėdžiui pirmininkavęs J.Razma svarstė, kad reikėtų kreiptis į Generalinę prokuratūrą.
Parlamentaras Algirdas Butkevičius pasiūlė išsikviesti generalinę prokurorę, kad ši paaiškintų, kas įvyko.
„Jei atvyktų ir pateiktų informaciją Seimui, būtų labai gerai“, – kalbėjo J.Razma.
Anot konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio, pirmiausiai reikia paprašyti institucijų atsakyti į klausimus.