„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2021 08 11

M.Skuodis priėmė „Ryanair“ orlaivio incidento tyrimą atliekančius ICAO pareigūnus

Susisiekimo ministras Marius Skuodis, trečiadienį susitikęs su į Lietuvą atvykusiais Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos tyrėjais (angl. ICAO FFIT), atliekančiais tyrimą dėl „Ryanair“ keleivinio lėktuvo priverstinio nutupdymo Minske gegužės gale, darkart išsakė paramą tarptautinėmis pastangomis nuodugniai ištirti šį incidentą ir pasiūlė visokeriopą šalies pagalbą ir bendradarbiavimą.
Marius Skuodis
Marius Skuodis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Tarptautinį tyrimą atliekantys ICAO FFIT tyrėjai lankosi su incidentu susijusiose šalyse ir renka informaciją, duomenis bei faktus, kurie padėtų sudėlioti visą šio aviacijos incidento seką. Lietuvoje tyrėjai turėjo keletą susitikimų su šalies institucijų atstovais, o vizito pabaigoje susitiko su susisiekimo ministru.

„Nepriklausomas Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos tyrimas turi atsakyti į klausimus, kas iš tikrųjų atsitiko, kai buvo priverstinai tupdomas iš Atėnų į Vilnių skridęs „Ryanair“ laineris. Vertiname šią atsakomybę, kurios ėmėsi organizacija, ir siūlome visapusišką bendradarbiavimą viso tyrimo metu“, – susitikime sakė susisiekimo ministras M.Skuodis.

Ministras pažymėjo, kad beprecedentis priverstinis orlaivio nutupdymas Baltarusijoje privalo būti ištirtas siekiant užkirsti kelią panašiems tarptautinių oro susisiekimo taisyklių pažeidimams ateityje. Jo teigimu, jei nebus imtasi ilgalaikių prevencinių veiksmų, tokie įvykiai gali kartotis ir padaryti dar daugiau žalos aviacijos sektoriaus saugumui ir reputacijai.

Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl priverstinio dingimo ir orlaivio užgrobimo. Kadangi minėtas „Ryanair“ orlaivis buvo registruotas Lenkijoje, incidentą taip pat tiria šios šalies teisėsauga. ICAO FFIT tyrėjai praeitą savaitę jau susitiko su Lenkijos pareigūnais.

ICAO tyrimo dėl „Ryanair“ orlaivio priverstinio nutupdymo Minske terminas šiuo metu yra pratęstas iki rugsėjo, siekiant surinkti papildomos informacijos iš valstybių ir organizacijų, susijusių su įvykiu. Galutinės tyrimo ataskaitos tikimasi lapkritį.

Gegužės 24–25 d. priimtose Europos Vadovų Tarybos išvadose Europos Sąjungos (ES) valstybių ir vyriausybių vadovai griežtai pasmerkė neteisėtą priverstinį „Ryanair“ lėktuvo nutupdymą Minske dėl grėsmės aviacijos saugai. Netrukus po to ES uždraudė Baltarusijos vežėjams naudotis ES oro erdve ir patekti į ES šalių oro uostus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų