„Šiandien buvo pranešta apie dar kartą pagerintą naujų COVID-19 atvejų rekordą. Tačiau pažiūrėjus į atvejų skaičius pagal amžiaus grupes, tai matome, kad daugiausiai COVID-19 užsikrėtimų nustatoma mokyklinio amžiaus (10-19 m.) grupėje (melsva linija).
Taip pat daug atvejų yra jų „tėvelių (30-39 m. ir 40-49 m.) bei vaikų iki 10 metų grupėse. Ir nors moksliniai duomenys rodo, kad omikron sąlygoja lengvesnę ligos eigą, tačiau tai nėra „paprasčiausia sloga“. Tad svarstau, ar nebūtų verta pagalvoti apie trumpą „peršokimą į nuotolį“.
Nes atrodo, kad ir tam laikas, sakyčiau, gana tinkamas. Ką tik baigėsi rudens pusmetis, o ir žiemos atostogos (vasario 14-18) nėra „už kalnų“. Gal tai labai nesutrukdytų mokimosi procesui, bet „kreivę paplokštinti“ turėtų“, – rašo M.Stankūnas.
Duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys-Balevičius taip pat teigė, kad staigus užsikrėtimų skaičiaus augimas kol kas didesnės grėsmės nekelia.
„Keturių nulių zona jau ranka pasiekiama, o savaitinis augimas vis dar apie 50 proc. Sveikinu laboratorijų darbuotojus, tikrai nesitikėjau, kad tokius atvejų skaičius įmanoma pasiekti.
Bet ligoninės vis tiek nesipildo. Reikia turėti omenyje kad ligonių pildymąsi reikia lyginti su atvejų skaičiais prieš savaitę, tai tas 50 proc augimas šiek tiek gąsdina, bet kol kas vis daugiau optimizmo, kad ši banga sveikatos apsaugos sistemos bent jau kol kas nepalies. Tai kai galų gale bus pasiektas atvejų pikas, bus galima lengviau atsikvėpt“, – savo paskyroje „Facebook“ rašo V.Zemlys-Balevičius.