Kalba, raštija, raštas – kultūros dalis, visuomenės suformuota ir formuojanti visuomenę. Užrašyta kalba tampa įprasmintu tekstu, įgyjančiu tiesos statusą. Ar visada fiksuojamos neginčytinos istorinės tiesos? Tos pačios raidės saugo nekvestionuojamus faktus, tos pačios raidės kartais slepia melo ir tendencingas interpretacijas. Rodos, istorija perrašinėjama nuolat.
Pasak parodos kuratorių, žvelgiant į Lietuvos rašto istoriją iš tūkstantmečio perspektyvos ryškėja nuolatinės sąsajos ir sumišimas su kitų Europos tautų kalba ir raštu. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės literatūros paminklai kurti mažiausiai aštuoniomis anuo metu vartotomis rašto kalbomis: lietuvių, lenkų, rusėnų, lotynų, graikų, bažnytine slavų, vokiečių ir latvių.
IV-oji Lietuvos rašto meno paroda orientuojasi į Lietuvos rašto kultūrines sąsajas su Europos šalių mentalitetu, menu, daile tiek istorijos šviesoje, tiek nūdienos aktualijų požiūriu. Nemažiau svarbi „juodojo“ ir „baltojo“ raštininko pozicija, tiesos sakymo ir rašymo paradigma, rašyto žodžio patikimumo ir pozityvios galios išraiška.
Kiek mums svarbi istorinė sąmonė ir tradicijų tąsa, sąsajos su amžinomis vertybėmis – tokie atspirties taškai kūrėjams.
Muziejininkai primena, kad pirmoji Lietuvos rašto meno paroda įvyko 1992 metais Klaipėdoje, profesoriaus A.Kliševičiaus iniciatyva. II-oji įvyko 1999 m., III-oji – 2004 m., taip pat Klaipėdoje, neoficialiai tituluojamoje kaligrafijos sostine.
Po parodos M.Žilinsko dailės galerijoje vyks atvira meistriškumo pamoka. Ją ves Mindaugas Petrulis, dailininkas kaligrafas, dizaineris, Klaipėdos miesto vyriausiasis dailininkas, VDA Klaipėdos vizualiojo dizaino katedros ilgametis dėstytojas ir Lidija Kuklienė, dailininkė kaligrafė, VDA Klaipėdos vizualiojo dizaino katedros lektorė.
Parodos atidarymas – 16 val., meistriškumo pamoka vyks nuo 17 val.