Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 05 07

Mados pasaulyje karaliauja netradicinės orientacijos atstovai

Šiais laikais jau nieko nebestebina, kad didelė dalis kūrybingų, meniškos sielos vyrų save drąsiai įvardija homoseksualais. Tai ypač ryškiai atsispindi mados pasaulyje, kuriame ryškiausius kūrinius yra sukūrę homoseksualūs asmenys. Būtent šie vyrai sugeba iš tiesų suprasti, ko nori tiek vyrai, tiek ir moterys ir pateikia tikrus aprangos šedevrus.
Alexanderis McQueenas
Alexanderis McQueenas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
„Dolce & Gabbana“ eskizai/„Dolce & Gabbana“ eskizai
„Dolce & Gabbana“ eskizai

Domenico Dolce (1958 rugsėjo 13) ir Stefano Gabbana (1962 lapkričio 14) – Italijos dizaineriai, 1985 metais įkūrę savo vardo mados namus. Pradėjo dirbti kurdami drabužius kitoms įmonėms, o jau 1986 metais susilaukė tarptautinio pripažinimo. 2005 metais įmonės apyvarta siekė apie 750 mln. eurų. Šiuo metu „Dolce&Gabbana” kuria viršutinius ir apatinius drabužius, prabangos prekes bei drabužius vaikams.
Jau 30 metų kartų leidžianti pora dažnai pavadinama kone idealia ir stebėtinai patvaria. „Šios temos neeskaluojame nei televizijoje, nei klounada tapusiuose gėjų paraduose, įsitikinę, jog seksualumas – labai individualus dalykas, siejantis viso labo tik du žmones. Mums net santuoka nėra būtina – tam papraščiausiai nejaučiame poreikio“, – yra teigęs S.Gabbana. 

„Scanpix“ nuotr./Marcas Jacobsas (dešinėje) su Lorenzo Martone
Marcas Jacobsas (dešinėje) su Lorenzo Martone

Niujorke gimęs dizaineris Marcas Jacobsas (1963 balandžio 3) garsėja ne tik savo mados linijomis, bet ir meilės istorijomis. Dizaineris buvo vedęs ryšių su visuomene kompanijos vadovą Lorenzo Martone, tačiau neseniai pasklido kalbos, kad po keturių mėnesių vedybinio gyvenimo vyrai nusprendė išsiskirti. Nors Šv.Bartolomėjaus saloje ir vyko vyrų vestuvės, jie nepasirašė jokių oficialių dokumentų, taigi jų santuoka nėra įteisinta.
Šis dizaineris yra svarbi figūra tarp Niujorko garsenybių.  2009 metais dizaineris žurnalo „Out“ buvo išrinktas penkioliktu iš penkiasdešimties įtakingiausių gėjų ir lesbiečių Amerikoje.  
Nuo 1997 metų Jacobsas dirba kūrybos direktoriumi prancūzų mados namuose „Louis Vuitton“. Savo kūryboje M.Jacobsas pateikia aliuzijų į praeitį, keturiasdešimtųjų ar aštuoniasdešimtųjų metų dešimtmečius.

Alexanderis McQueenas (1969 kovo 17 – 2010 vasario 11) yra garsus Didžiosios Britanijos madų dizaineris, kuris iki pat mirties buvo tituluojamas vienu talentingiausių šių laikų kūrėjų. A.McQueenas savo kūryboje nesilaikė jokių šablonų, mėgo šokiruoti neįprastais drabužių siluetais ar detalėmis. Jo drabužius mielai vilkėjo daugelis žymių aktorių, dainininkių, ypač A.McQueeno drabužius buvo pamėgusios Lady Gaga, Bjork ir Rihanna. 
Dizaineris teigė anksti supratęs, kad yra gėjus – savo šeimai apie tai prisipažino būdamas 18 metų. „Aš buvau tikras dėl savęs ir savo orientacijos ir aš neturėjau ko slėpti. Iš motinos įsčių ėjau tiesiai į gėjų paradą“, – yra sakęs A.McQueenas. Dizaineris 2000 metais susituokė su partneriu, filmų kūrėju George’u Forsythu.
Šių metų vasarį visą pasaulį sukrėtė dizainerio savižudybė. Manoma, kad dizainerį paveikė jo motinos mirtis, ir nebegalėdamas pakelti liūdesio A.McQueenas nusprendė pasitraukti iš gyvenimo ir pasikorė.

Jeanas-Paulis Gaultieras (1952 balandžio 24) yra prancūzų aukštosios mados dizaineris. Karjeros pradžioje jis sužavėjo dizainerį Pierrą Cardiną, kuris J.-Paulį Gaultierą nusamdė kaip asistentą. Gaultieras šokiruodavo savo madų pristatymams pasirinkęs neįprastus modelius – tatuiruotus, apkūnokus ar vyresnio amžiaus. Daugelis dizainerio kolekcijos modelių yra orientuoti į gatvės madą, popkultūrą, tuo tarpu akuštosios mados kūriniai – gana oficialūs ir žaismingi vienu metu.  J.-Paulį Gaultieras kūrė koncertinius dainininkių Madonnos, Kylie Minogue drabužius bei rūpinosi daugelių garsių filmų kaip „Penktasis elementas“ aktorių apranga. Dizaineris populiarinio sijonų, ypač kiltų nešiojimą tarp vyrų.
Gaultieras yra išgyvenęs asmeninių netekčių: 1990 metais mirė jo mylimasis ir verslo partneris Francis Menuge, kuriam buvo nustatytas AIDS.

„Scanpix“ nuotr./Prancūzų dizaineris Yves Saint Laurent`as ir Claudia Schiffer
Prancūzų dizaineris Yves Saint Laurent`as ir Claudia Schiffer
Prancūzų mados kūrėjas, dizaineris Yves Saint Laurentas (1936 rugpjūčio 1 – 2008 birželio 1) jau būdamas 11 metų kūrė eskizus scenai. Po šešių metų jis jau studijavo Paryžiuje. Netrukus jaunuolio eskizai atsidūrė „Vogue“ žurnale, Y.Saint Laurent ėmė dirbti pas mados kūrėją Christianą Diorą, o jam mirus 1957 metais, Y.Saint Laurentas jį pakeitė. Kūrėjas buvo pašauktas į karinę tarnybą, vėliau gydėsi psichiatrinėje ligoninėje ir kentė nuo priklausomybės narkotikams.
1999 metais Saint Laurent prekinį ženklą įsigijo „Gucci“ mados namai. Dizaineris kūrė iki pat 2002 metų, jo kūriniai pasižymėjo prašmatnumu, elegantiškumu, pabrėžė moters individualumą. Atsiskyrėliu vadinamas dizaineris įvedė moteriško kostiumo su kelnėmis derinį, kuris tapo klasikinis. Dizaineris mirė nuo smegenų vėžio, apie tai visuomenę informavo ilgametis dizainerio partneris Pierre‘as Berge‘as.

Tarp netradicinės orientacijos dizainerių taip pat dažnai minimi ir tokie žymūs mados pasaulio atstovai kaip Christianas Dioras, Giancarlo Giammetti, Giorgio Armani, Valentino Garavani,  polinkiu į homoseksualumą spauda nekartą įvardijo ir žinomą mados veidą Calviną Kleiną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos