Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 06 14

Maistas darželyje: bulvių plokštainis iš pajuodusių bulvių

Klaipėdos tarybos narė Alina Velykienė buvo šokiruota pamačiusi, ką tenka valgyti jos mažyliui darželyje, ir pirmadienį savivaldybėje sukvietė specialistus pašnekėti apie mitybą.
Bulvės
Bulvės / K.Vanago BFL nuotr.

A.Velykienė teigė, kad praėjusią savaitę nutylėdama pati suvalgė vaikui skirtą vakarienę – šaltą bulvių plokštainį iš pajuodusių bulvių.

Moteris į susitikimą pakvietė savivaldybės Švietimo skyriaus darbuotojas, ikimokyklinių įstaigų atstovę, iniciatyvinės grupės „Už sveiką Lietuvą“ atstovus.

Nors pradžioje susitikimo buvo dėstoma daugiau problemų, nuo savitarnos aparatų mokyklose iki nevykdomos nemokamo pieno programos darželinukams bei ikimokyklinukams, galiausiai apsistota ties klausimu, ar įmanoma į įstaigas tiekti daržoves iš ekologinių ūkių.

„Galėtume tiekti maistą iš ekologinių ūkių, taip skatintume regiono ekonominį vystymąsi ir vaikus sveikai maitintume. Už maistą moka tėvai, už jo paruošimą vieninteliai Lietuvoje taip pat moka klaipėdiečių vaikų tėvai, tai gal galime reikalauti kokybės?“ – sakė A.Velykienė.

Pasak „Versmės“ mokyklos direktorės Vidos Martinkienės, įstaigos yra apribotos Viešųjų pirkimų įstatymo – jos privalo pirkti produktus iš tos įmonės, kuri pasiūlė mažiausią kainą.

Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė antrino, kad dėl to galėtų išaugti maitinimo kaina. Be to, anot jos, nežinia, kiek Klaipėdos rajone yra tokių ūkių.

Iniciatyvinės grupės „Už sveiką Lietuvą“ narys Nelijus Jefišovas teigė, kad kalbos, jog negalima vaikų maitinti sveikai ir pigiai, yra  visiška nesąmonė. „Reikia šiek tiek išradingumo ir Švietimo skyriaus noro dirbti, taip pat tarybos narių rekomendacijų įstaigoms“, – sakė jis.

G.Kubiliūtės nuotr./Šios kadencijos Klaipėdos savivaldybės Etikos komisijai tenka rinktas kone kas mėnesį.
G.Kubiliūtės nuotr./Klaipėdos savivaldybė 

V.Martinkienė prisiminė atvejį, kai mokykloje vaikams vietoj kisieliaus ar kompoto buvo siūloma gerti vandenį, tačiau vaikai tuo nesusižavėjo. „Vaikus reikia apžavėti, įteigti, kad jie norėtų“, – sakė moteris. Pasak jos, apie maisto branginimą negali būti nė kalbos, kai kurių vaikų tėvai į namus prašo supakuoti visus maisto likučius, nes neturi už ką nupirkti atžaloms valgyti.

Švietimo skyrius artimiausiu metu ketina pasidomėti, kiek rajone yra ekologinių ūkių, kiek ir kokių daržovių suvartojama ikimokyklinėse įstaigose, tuomet bus skaičiuojama, ar dėl ekologiškų daržovių brangtų maistas. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos