Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2015 08 07

Keliauk, valgyk ir mylėk prie Šiaulių: pakelės užeigose yra pramogų, egzotikos ir net turgus

Ko reikia tokią karštą dieną paprastam žmogui? Atsigaivinti prie vandens telkinio ir pavalgyti kažkur pakeliui. Aplink Šiaulius kone į kiekvieną pusę veikia didžiulė maitinimo ir nakvynės pramonė – tik valgyk, miegok ir norėk. Galima į pačius Šiaulius neužsukti. Užtektų Kryžių kalno ir tuzino pakelės užeigų. Čia rasi pramogų, egzotikos ir net turgų.
Maistas ir poilsis Šiauliuose
Maistas ir poilsis Šiauliuose / Alvydo Januševičiaus nuotr.

Kelias Ryga–Tilžė Šiauliams ir kitiems gretimiems miestams yra tarsi ašis – aplink šį kelią sukasi visas turizmo pasaulis. Jei vykstate iš Rygos į Kryžkalnį, galite savo kailiu tai pajusti.

Kone visos didžiausios kavinės ir moteliai aplink Šiaulius įsikūrę būtent prie šio kelio. Žinoma, yra išimčių. „Kaimo klėtis“ beveik pakeliui nebent į Naisius. Arba Pakruojo dvarą. Ten anksčiau būdavo skaniausi cepelinai visoje apskrityje.

Štai jums pusdienio kelionė aplink Šiaulius, sekant pagrindinę turizmo ašį, sustojant beveik visose kavinėse ir poilsio vietose.

Joniškis laiko užeigų frontą

Jei esate griežtai savo dienotvarkės neplanuojantis  turistas ir važiuojate nuo Rygos pusės, tikėtina, kad Šiaulių ir neprivažiuosite. Jūsų nakvynei ir maistui planuojamus pinigus mielai susiurbs Joniškio rajone įsikūrusios užeigos.

Ties „Audruviu“ vairuotojai dažnai sulėtina greitį, nes pamato laukuose besiganančius elnius. Tą grožį, pasirodo, čia pat galima ir suvalgyti.

„Plūgo broliai“ vilioja savo parku, kuriame daugiau nei prieš metus bežaisdamas susižalojo vaikas. Įėjimas į parką vis tiek mokamas. 1,2 euro už įėjimą ir 20 eurų už proginę fotosesiją.

„Medžiotojų užeiga“ – artimiausias taškas prie Saulės mūšio vietos. Iki šiol ši vieta atrodo lyg po karo. Akivaizdu, kad bandyta grandioziškai įamžinti šį garsų mūšį, tačiau viskas baigėsi kaip visada: nauji takai užžėlė pieva. Nebaigtas tiltas pradeda trūnyti. Nebaigtas tvenkinys jau želia meldais. Čia sunkus akmuo į Joniškio rajono valdžios daržą.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Elniai
Alvydo Januševičiaus nuotr./Elniai

Dar už kelių kilometrų – posūkis į Kryžių kalną. Per puskilometrį nuo šio legendinio kalno veikia „Angelų svetainė“. Kviečia užsukti iš metalinio tinklo išlankstytas sparnuotis.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Maistas ir poilsis Šiauliuose
Alvydo Januševičiaus nuotr./Maistas ir poilsis Šiauliuose

Šioje kavinėje neseniai Šiaulių meras skandalingai priėmė Ukrainos ambasadorių.

Įvaizdis – dar ne viskas

Šiek tiek arčiau Šiaulių, jau sugrįžus į pagrindinį kelią – pakelės užeiga „Girelė“. Garsėja tvarkinga aplinka ir skaniu maistu. Stilingi pastatai, daug erdvės – tik miegok ir valgyk.

O gal deserto? Atneša kakavinį pyragaitį. Pakvimpa degėsiais. Matyt šildė mikrobangų krosnelėje. Pyragaitis kietas lyg medis, o iš vidaus sudegęs it anglis. 

Užsukti į pačius Šiaulius nėra būtina. Miestas juk turi puikų aplinkkelį.

Beriedant miesto aplinkkeliu, ties posūkiu  į Kuršėnus ir Palangą, galima stabtelėti pakelės užeigoje „Smakų smakas“.

Čia, kaip ir iki šiol minėtose užeigose, galima ne tik pavalgyti, bet ir pamiegoti.

Savininkai kruopščiai rūpinasi išore. Aplinkui iškasti tvenkiniai su riebiais karpiais, veši japoniški sodai su fontanais. O kaip „vidus“ – maistas?

Vienas pažįstamas sako kadaise čia užsisakęs šonkauliukų – norėjo drūčiai užkąsti po sunkių darbų. „Gavau kauliukų ir nė gramo mėsos. Bandžiau aiškintis, tačiau likau nesuprastas. O kaina – padori“, – piktinosi vyras. Tuomet nusprendėm, kad tai vienkartinė situacija.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Maistas ir poilsis Šiauliuose
Alvydo Januševičiaus nuotr./Maistas ir poilsis Šiauliuose

Karšta. Norisi giros po sudegusio pyragaičio, kurio vis dėlto paragavau. Padavėja siūlo naminės giros. Atnešė stiklinę gėrimo, kuriam dėl skonio iš tiesų sunku priekaištauti, tačiau kartojasi situacija dėl kiekio – stiklinė daugmaž tokia, iš kokios „rimti“ vyrai degtinę laka – „granionyj“.

 Pakelės motelis su senienų turgumi

Grįžtam į aplinkkelį ir lekiam Kelmės kryptimi. Šiauliai lieka kairėje pusėje. Horizonte styro katedros ir Šiluminės katilinės bokštai.

Jau pasiekus pagrindinį Kelmės kelią, pasimato iš tolo geltonai šviečianti užeiga. Ji taip ir vadinasi – „Geltona“. Čia nėra parkų ir vandens telkinių, tačiau savininkai išradingi savaip. Šalia surengė tikrą turgų.

Kažkas po eurą, kažkas po kelis, tačiau viskas iš Anglijos. 

Gausybė parūdijusių dviračių, palapinių, žoliapjovių ir net vaikiškų vežimėlių. Tarsi iš konteinerių ištraukti daiktai kainuoja po eurą. Būklė įvairi.

Kavinėje tąkart nebuvo nė vieno žmogaus. Nevilioja net užrašas, raginantis valgyti kiek tik nori už 5 eurus.

Viduje gaiviau, nes veikia kondicionieriai. Lauko dalyje tvyro alaus ir cigarečių tvaikas net ir be lankytojų. Su rimtu maistu teks pakentėti.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Maistas ir poilsis Šiauliuose
Alvydo Januševičiaus nuotr./Maistas ir poilsis Šiauliuose

Už kelių kilometrų prasideda vienas didžiausių šalyje tvenkinių, vadinamas Šiaulių jūra. Ties Bubių gyvenviete mašinos vis suka į dešinę: maudytis, degintis ir paplaukioti valtimis.

Soti vakarienė akmenų rūžoje

Po maudynių būtų galima važiuoti toliau, Kelmės link, tačiau ten kavinės greitai nebus. Kryžbarko užeiga prieš metus supleškėjo iki pamatų.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Maistas ir poilsis Šiauliuose
Alvydo Januševičiaus nuotr./Maistas ir poilsis Šiauliuose

Pavažiavus šiek tiek į Šiaulių pusę, po dešine puse kviečia užsukti „Pilies užeiga“. Rodos, čia viskas iš akmens ir šiek tiek iš medžio. Iš kur tiek akmenų?

Pasirodo, netoliese yra akmenų rūža, kurią geologijos entuziastai vadina „akmeniniu žalčiu“. Kadaise šios užeigos statytojai buvo kalami prie kryžiaus už tai, kad pažeidžia šio geologinio darinio vientisumą – kapoja žaltį ir velka akmenis iš savo vietos. O maistas skanus.

Pramogos paslėptos nuo turistų

Saulė dar aukštai. Norisi vandens pramogų. Prie Šiaulių jūros – tik pora vandens dviračių ir viena valtis. Nesvarbu, kad žmonių čia marios, tačiau pramogų – nėra.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Maistas ir poilsis Šiauliuose
Alvydo Januševičiaus nuotr./Maistas ir poilsis Šiauliuose

Keista turizmo strategija – visi smagumai Šiauliuose yra paslėpti nuo prašalaičių akių. Jei alkis ir troškulys artimiausiu metu nekamuos, verta būtų pasukti paprastai tik vietiniams žinoma kryptimi – nuo Šiaulių tiesiai į Tytuvėnus.

O štai tiltas į ežerą – tarsi Palangos tilto iliuzija. Dabar jis jau avarinės būklės.

Dar neišvažiavus iš Šiaulių, už Bačiūnų kolektyvinių sodų – posūkis į Rėkyvos ežerą. Čia yra ir jachtklubas, ir keletas katerių. Esant geram vėjui, ežere būna pilna jėgos aitvarų mėgėjų, burlentininkų.

Rėkyvos pliažas – vienas rimčiausių Šiaulių apylinkėse. Pripilta smėlio, todėl galima pasijusti lyg prie jūros.  Pašonėje veikia gelbėtojų punktas.

O štai tiltas į ežerą – tarsi Palangos tilto iliuzija. Dar visai neseniai jis buvo apynaujis, tačiau šiemet jau avarinės būklės. Laipioti juo nerekomenduojama, tačiau tik nuo jo galima smagiai pašokinėti į ežerą.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Maistas ir poilsis Šiauliuose
Alvydo Januševičiaus nuotr./Maistas ir poilsis Šiauliuose

Norite ramybės prie vandens – Gudelių ežeras tam puikiai tinka. Jį lengva rasti važiuojant į Radviliškį – tyvuliuoja dešinėje. Aplinkui ežerą daug maudyklų. Net karščiausią dieną galima rasti tokią, kurioje būsite vienas su savo pakeleiviais.

Norite dar ekstremaliau? Už kelių kilometrų – Pakapės gyvenvietė, kurio vandens telkinyje veikia puikus vandenlenčių parkas. Panašus yra ir Šiaulių miesto centre. Kuo jie skiriasi? Miestietiškame neseniai leista prekiauti alkoholiniais gėrimais, o Talkšos ežero kokybė neaišku kuriame amžiuje prilygs Pakapės tvenkinio vandeniui. Renkamės pagal prioritetus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos