Paskutinėmis kovo dienomis ŽŪMPRRA gavo ESFA sprendimą, kuriuo prašoma į Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sąskaitą pervesti 282,3 tūkst. eurų ES paramos ir 49,8 tūkst. eurų Lietuvos biudžeto lėšų.
Visa tai – už 2014 metais vykdytą viešąjį pirkimą, kuriuo pirkti maisto produktai skurstantiems lietuviams. Pasklaidžius dokumentus darosi akivaizdu, kad jis buvo suorganizuotas vienai įmonei, o jo rezultatai rodo, kad kai kurie maisto produktai nupirkti gerokai brangiau nei siūlė kiti tiekėjai.
„Rinkos reguliavimo agentūra neturi lėšų, kad įvykdytų ESFA sprendimą. Agentūra planuoja ginčyti šį sprendimą įstatymų nustatyta tvarka. Tuo klausimu bus konsultuojamasi su teisininkais. Paaiškėjus situacijai, neatmestina galimybė kreiptis į teismą ir išieškoti lėšas iš tuometinių buvusių agentūros vadovų Rasitos Kraujelytės-Noreikienės ir Žilvino Putramento“, – teigiama raštu 15min pateiktame atsakyme.
Jame taip pat rašoma, kad svarstoma galimybė dėl minėto pirkimo atlikti vidaus tyrimą ir nustatyti kaltuosius.
Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė 15min nepanoro pakomentuoti naujų ŽŪMPRRA problemų.
Į raštu trečiadienio vakarą ministrei išsiųstus klausimus ketvirtadienį atsakymų dar nebuvo, nei ministrė, nei jos atstovės 15min telefonu neatsiliepė. Ministrei pastaruoju metu galvą skauda ir dėl naujų korupcijos faktų Nacionalinėje žemės tarnyboje.
Vadovė posto neteko su trenksmu
R.Kraujalytės-Noreikienės karjera ŽŪMPRRA baigėsi Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) pradėjus tirti kyšininkavimo bylą.
Ž.Putramento pavardė ŽŪMPRRA telefonų sąraše dar yra, nes šis valdininkas viso labo nušalintas nuo pareigų.
Sukūrė nusikalstamą korupcijos schemą, pagal kurią verslininkei buvo sudarytos išskirtinės sąlygos.
Pernai rugpjūtį jų darbo ir gyvenamosiose vietose atliktos kratos. Įtariama, kad minėti valstybės tarnautojai ir teisėsaugininkų neįvardinta verslininkė sukūrė nusikalstamą korupcijos schemą, pagal kurią verslininkei buvo sudarytos išskirtinės sąlygos laimėti agentūros organizuojamus viešųjų pirkimų konkursus, kurių bendra vertė apie 128 tūkst. eurų.
„Už tai verslininkė atsilygindavo dovanų kuponais ir iš viso „padovanojo“ (davė kyšių) apie 10 tūkst. eurų vertės kuponų“, – tuomet pranešė STT. Kuponai vėliau būdavo išgryninami.
Šis tyrimas tebevyksta.