„Nesu homofobiškų pažiūrų, bet manau, kad šeima yra tokia institucija, kuri gavo privilegijas iš visuomenės nuo neatmenamų laikų dėl labai specifinio tikslo: dėl to, kad ji kuria ir ugdo naujus piliečius. Tas privilegijas perkelti homoseksualioms poroms neatitinka istorinės šeimos atsiradimo logikos“, - laidoje „Greiti pietūs“ sakė M. Adomėnas.
Tad jis pasisako prieš tai, kad homoseksualų sąjunga būtų įvardijama kaip šeima. Partnerystė, kita vertus, M. Adomėnui, kelia kitas asociacijas:
Sakyčiau, kad tas teises, kurios yra įtvirtinamos suteikiant partnerystę, reikia įtvirtinti ir Lietuvoje
„Partnerystė yra toks keistas darinys – man ji yra tarsi tokia šeima „light“ (iš angl. – lengva), tokia praskiesta šeima. Sakyčiau, kad tas teises, kurios yra įtvirtinamos suteikiant partnerystę, reikia įtvirtinti ir Lietuvoje“, - kalbėjo jis.
Pasak M. Adomėno, būtų logiška, kad žmonės, daug metų gyvenantys kartu, turėtų teisę gauti paveldėjimą, sužinoti vienas apie kito medicininę būklę ir t.t., ką dabar gali padaryti tik šeimos nariai.
„Tos teisės, kurios kyla iš to ilgo gyvenimo kartu, kokie tie santykiai bebūtų, čia galima nebūtinai kalbėti apie homoseksualias poras, pavyzdžiui, dvi ponios kompanionės irgi galėtų turėti teisę viena kita labiau rūpintis negu dabartiniai įstatymai leidžia, ir jas reikia įteisinti. Nebūtinai tai vadinti partneryste, bet tai, kas žmonėms trukdo gyventi, kas nepretenduoja į žmogaus centrą ir privilegijas, kurios yra specifinės šeimai, reikia suteikti kitais įstatymais“, - kalbėjo politikas.