Naujienų agentūros „Interfax“ paprašytas pakomentuoti Seimo planus priimti vadinamąjį Magnickio įstatymą, Rusijos ambasadorius nurodė, kad parlamentarai dėl užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisų balsuos lapkričio 16-ąją.
„Iš esmės, tai yra JAV Magnickio akto analogas. Rusijos tai nenustebino. Paprastai tariant, nesame nustebę dėl tokio žingsnio. Aišku, kad dabartinis Lietuvos Seimas parems bet kokį bjaurų žingsnį, nukreiptą prieš Rusiją, arba sugalvos savo. Paradoksalu, tačiau dabar tai yra Lietuvos Respublikos parlamento tarptautinės veiklos prioritetas, visa jo paprastos „Rytų politikos„esmė“, – pareiškė A.Udalcovas.
„Vis dėlto draudimas keliems Rusijos piliečiams atvažiuoti į Lietuvą, tiesą sakant, atrodo juokingai: joks rimtas asmuo iš mūsų šalies jau seniai nėra čia lankęsis. Iš esmės, dabar čia nėra su kuo ir apie ką kalbėti“, – teigė jis.
Diplomato teigimu, situacija kitose Baltijos šalyse yra kitokia. „Pavyzdžiui, Rusijos pirmasis užsienio reikalų ministro pavaduotojas Vladimiras Titovas šiandien atvyksta į Rygą; Rusijos ir Latvijos tarpvyriausybinė komisija tęsia savo darbą, o Rusijos prezidento specialusis atstovas tarptautinio kultūros bendradarbiavimo klausimais Michailas Švydkojus ką tik lankėsi Taline. Ten netrukus vyks mūsų Užsienio reikalų ministerijos delegacija“, – pareiškė A.Udalcovas.
Be kita ko, jis priminė, kad „kažkada net JAV prezidentas Donaldas Trumpas uždavė tą pavėluotą klausimą: „Kada visi neapkentėjai ir kvailiai supras, kad palaikyti gerus santykius su Rusija – geras, o ne blogas dalykas?“
Paklaustas, kokia bus Rusijos reakcija, jei Lietuvos Seimas priims minėtas įstatymo pataisas, A.Udalcovas pareiškė: „Žinoma, atsakysime į dar vieną nedraugišką Lietuvos žingsnį ir uždrausime atvažiuoti į Rusiją nepageidaujamiems asmenims iš šios šalies. Ir dabar jau turime nemažai kandidatų.“
Vadinamuoju Magnickio įstatymu į šalį būtų uždrausta atvykti užsieniečiams, susijusiems su stambaus masto korupcija, pinigų plovimu ar žmogaus teisių pažeidimais.
Įstatymą, pavadintą Sergejaus Magnickio vardu, 2012 metais priėmė Jungtinės Amerikos Valstijos, su žmogaus teisių pažeidimais susijusiems Rusijos pareigūnams pritaikydamos sankcijas. JAV uždraudė išduoti jiems vizas ir įšaldė aktyvus, sąraše šiuo metu per 40 pavardžių.
Rusijos teisėsauga, užuot tyrusi advokato S.Magnickio atskleistą nusikalstamą schemą, pateikė jam falsifikuotus kaltinimus, jis buvo suimtas ir mirė kalėjime 2009 metais.