Antrojo pasaulinio karo veteranas, Lietuvoje gyvenančių Antrojo pasaulinio karo dalyvių, kovojusių antihitlerinės koalicijos pusėje, organizacijos vadovas 87 m. Julius Deksnys jau ketvirtadienio naktį su dviem draugais išvyks į Maskvą minėti pergalės prieš nacistinę Vokietiją dienos. Ten dalyvaus kariniame parade, o vėliau – priėmime pas Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.
Dalyvavimas parade Maskvoje yra ne tik pergalės kare šventimas, bet ir Putino režimo ir dabartinės agresijos Ukrainoje pripažinimas.
„V.Putinas yra mūsų kaimynės prezidentas ir, mūsų numone, visus kaimynus reikia gerbti. Su visais reikia gyventi kiek galima taikiai“, – „TV3 Žinioms“ sakė J.Deksnys. Jis vykdamas į paradą užsidės ir Georgijaus juostelę, kuria puošiasi ukrainiečius žudantys prorusiški separatistai.
Iš viso Rusija sako ketinanti iš Lietuvos sulaukti maždaug 100 veteranų.
Perspėjantys dėl V.Putino Rusijos keliamos grėsmės tvirtina, kad dalyvavimas parade Maskvoje yra ne tik pergalės kare šventimas, bet ir Putino režimo ir dabartinės agresijos Ukrainoje pripažinimas.
Rusijos kariuomenė 1945 m. nugalėjo nacistinę Vokietiją ir okupavo kitas Europos šalis – tarp jų ir Lietuvą – ir išžudė šimtus tūkstančių nekaltų žmonių.
„Nežinau ar žmonės supranta, kad papuola į tą informacinio karo kontekstą, kurį vykdo Kremlius ir jų nuvykimas jau nėra susijęs su buvusio karo paminėjimu, bet ir su ta politika, kurią vykdo V.Putinas“, – sakė Seimo narė konservatorė Rasa Juknevičienė.
Rusijos oro skrydžių bendrovė „Aeroflot“ nuo sekmadienio Antrojo pasaulinio karo veteranus bei juos lydinčius asmenis tai pat nemokamai skraidins vienu maršrutu pirmyn ir atgal buvusiose Sovietų Sąjungos, Rytų bloko šalyse ir Austrijoje.
Papratai nemokamomis „Aeroflot“ kelionėmis pasinaudoja apie 3 tūkst. buvusių veteranų iš įvairių buvusių Sovietų Sajungos šalių. Tokios lengvatos veteranams taikomos ne pirmus metus. Kasmet jų atvyksta vis mažiau, o vidutinis amžius dabar siekia 80 – 90 metų.