Pasak R.Pakso, jis asmeniniu pavyzdžiu nori europiečiams parodyti galimybę megzti dialogą su Maskva. Europarlamentaras, kaip rašo dni.ru, sukritikavo kai kurių Vakarų žiniasklaidos priemonių teiginius, kad su Rusija neįmanoma kalbėtis. „Šią psichozę reikia stabdyti“, – pareiškė R.Paksas. Jis pritarė V.Matvijenko, kad Vakarų žiniasklaida vykdo nacistinę propagandą. R.Paksas teigė, kad ši propaganda tik vadinama amerikiečių įvestu terminu viešieji ryšiai, bet savo esme niekuo nesiskiria.
„Aš noriu įrodyti priešingą dalyką: kalbėtis reikia ir tai yra naudinga. Ir reikia kalbėti visuose lygiuose – tarpparlamentiniu, kultūriniu, ekonominiu“, – pasakė R.Paksas susitikime su V.Volodinu.
Toje pat žinutėje teigiama, jog R.Paksas apgailestauja, kad yra politikų, kurie nori konfrontacijos su Rusija, „tačiau prieš tai pasisako paprasti žmonės“.
„Mano tikslas – kalbėtis su visais. Geriau ilgas pokalbis, nei trumpas karas“, – R.Pakso frazę, ištartą Rusijos Dūmos pirmininkui, cituoja dni.ru.
R.Paksas per susitikimą su V.Volodinu taip pat užsiėmė 2019 metų Europos Parlamento (EP) rinkimų prognozėmis. Jis pareiškė neatmetąs galimybės, kad EP politinis vektorius po šių rinkimų pasikeis.
„Dabar du trečdaliai parlamentarų, jeigu ne daugiau, pasisako už tai, kad Europos Sąjunga liktų vieninga valstybe. Tačiau po rinkimų bus kitos jėgos“, – sakė R.Paksas, pridurdamas, kad naujasis EP, jo nuomone, bus palankiau nusiteikęs santykių su Rusija gerinimo atžvilgiu.
R.Paksas palaikė V.Volodino pasiūlymą sukurti neformalią darbo grupę tarp Rusijos ir Europos Sąjungos parlamentarų. „Šis pasiūlymas man patinka, jis savalaikis. Esu įsitikinęs, kad tokia grupė susikurs“, – pareiškė jis.
Naujienų agentūra „Interfax“ pranešė, kad R.Paksas su Valstybės Dūmos pirmininku V.Volodinu ir Rusijos Federacijos Tarybos pirmininke V.Matvijenko taip pat aptarė prieš daugiau nei savaitę Kerčės sąsiauryje įvykusį incidentą, kai rusai užėmė tris Ukrainos karinius laivus. R.Paksas neprieštaravo V.Matvijenko teiginiams, kad Rusijos agresija tėra Ukrainos politikų rinkiminiai žaidimai.
Anot „Interfax“, jie taip pat kalbėjosi apie padėtį Ukrainoje, o Rusijos politikai kaltino NATO artėjant prie jos sienų.
V.Matvijenko sakė, kad dėl incidento Kerčės sąsiauryje turėtų išsiaiškinti Europos specialistai, o tai, anot politikės, įrodytų Rusijos veiksmų teisėtumą.
„Dabar susėskime dėl Kerčės sąsiaurio ir išsiaiškinsime. Pakvieskite karinius specialistus, Europos, Ukrainos, Rusijos ekspertus – ką norite“, – sakė V. Matvijenko per susitikimą su R.Paksu.
Federacijos Tarybos pirmininkė mano, kad JAV Kongresas ir Europos Sąjungos atstovai pareiškimus dėl incidento Kerčės sąsiauryje padarė neišsiaiškinę, kas įvyko.
Tuo tarpu susitikdamas su R.Paksu Valstybės Dūmos pirmininkas V.Volodinas pareiškė, kad Ukrainos prezidento Petro Porošenkos veiksmai ir Vašingtono parama jam gali nulemti negrįžtamas pasekmes ir nuvesti pasaulį prie karo slenksčio.
Rusija lapkričio pabaigoje apšaudė tris į Kerčės sąsiaurį įplaukusius Ukrainos laivus, motyvuodama, kad šie pažeidė šalies teritorinius vandenis, ir galiausiai juos užėmė.
Kijevas atkerta, kad Azovo jūra, į kurią plaukė laivai, laikoma bendro naudojimo pagal Rusijos ir Ukrainos susitarimą, o rusai dėl laivų maršruto buvo įspėti. Anot Ukrainos, per incidentą sužeisti šeši jos kariai.
Lietuva po incidento pareiškė, jog tarptautinė bendruomenė po šios Rusijos agresijos turi išplėsti Maskvai taikomas sankcijas.
V.Volodinas susitikime su R.Paksu taip pat tvirtino, kad Rusija nerengtų karinių pratybų Kaliningrade, jeigu ne NATO aktyvumas prie Rusijos sienų.
NATO pastaraisiais metais sustiprino buvimą Baltijos jūros regiono šalyse, dislokavo po tarptautinį batalioną Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje. Aljansas teigia, kad šie veiksmai skirti Rusijos agresijai atgrasyti.
Antradienį BNS su R.Paksu susisiekti nepavyko.
Jis užima EP frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ pirmininko pavaduotojo pareigas.
Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas BNS sakė, kad jam nebuvo žinoma apie R.Pakso vizitą į Maskvą.