2020 02 07

Medikai ragina peršalimo simptomus jaučiančius gyventojus nepanikuoti dėl koronaviruso

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kartu su medikų bendruomene ragina gyventojus, pajutusius peršalimo simptomus, nepanikuoti, kad galėjo užsikrėsti koronavirusu. Kaip penktadienį pranešė SAM, gaunama informacijos apie gydymo įstaigose gerokai išaugusį pacientų, įsibaiminusių naujojo koronaviruso, srautą.
Kinijoje siaučiantis koronavirusas
Kinijoje siaučiantis koronavirusas / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

„Užsienyje nebuvę, jokių kontaktų su tokiais žmonėmis neturėję žmonės atvyksta į ligonines, bijodami, kad užsikrėtė koronavirusu. Tuomet išsiaiškiname, kad jie niekaip neturėjo galimybės užsikrėsti ir kad jokio pagrindo įtarti naująjį koronavirusą nėra. Tuo metu pagalbos laukiančių eilės tik auga“, – ministerijos pranešime sako Kauno klinikinės ligoninės Infekcinių ligų klinikos vadovė Auksė Mickienė.

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovė Ligita Jančorienė primena, kad šiuo metu didžiausia rizika yra užsikrėsti peršalimu ar gripu, todėl pajutus šių ligų simptomus panikuoti nereikėtų.

Pasak ministerijos, dėl peršalimo, gripo simptomų reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją įprasta tvarka, o ne vykti į ligonines.

„Dėl to prašome žmonių vadovautis ne nuogirdomis, bet oficialia institucijų pateikiama informacija, paaiškinimais, laikytis standartinių apsaugos priemonių, padedančių apsisaugoti nuo užkrečiamųjų ligų, kurių sezoninis pikas kaip tik šiuo metu“, – teigia ji.

Pasak ministerijos, dėl peršalimo, gripo simptomų reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją įprasta tvarka, o ne vykti į ligonines.

„Žmonių prašome savo sveikatos situaciją vertinti atsakingai ir nepasiduoti panikai“, – sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Aurelijus Veryga
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Aurelijus Veryga

Sveikatos apsaugos viceministro, Ekstremalių situacijų operacijų centro (ESOC) koordinatoriaus Algirdo Šešelgio teigimu, susirūpinti reikėtų, jei tokius simptomus pajuto žmogus, lankęsis Kinijoje ar turėjęs kontaktų su užsikrėtusiais.

„Tuomet galioja kita schema. Tokiu atveju žmogus neturėtų pats vykti į gydymo įstaigą. Vietoje to – nedelsiant skambinti į Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112, pateikti susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų rekomendacijas“, – sako A.Šešelgis.

SAM primena, kad nekeliavus į Kiniją ir neturėjus kontakto su keliavusiaisiais į šią šalį bei nejaučiant susirgimui būdingų, gripą primenančių simptomų, jokių tyrimų atlikti ar imtis specialių priemonių nėra reikalo.

Jei simptomai pasireiškė keliaujant po Kiniją ar grįžus iš jos, ar per dvi savaites po kontakto su žmonėmis, neseniai buvusiais toje šalyje, tokiu atveju reikia nedelsiant skambinti į Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112, pateikti susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų rekomendacijas.

Siekiant apsisaugoti nuo koronavirusinių infekcijų rekomenduojama laikytis standartinių ligos plitimą mažinančių priemonių: dažnai plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu, neliesti rankomis veido ir akių, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę), laikytis saugaus maisto ruošimo (ypač naudojant termiškai neapdorotą mėsą, kiaušinius), vengti artimo sąlyčio su visais, kam yra pasireiškę kvėpavimo takų ligos simptomai, pavyzdžiui, kosulys, čiaudulys.

Šiuo metu turimais duomenimis, Lietuvoje nėra žmonių, užsikrėtusių naujuoju koronavirusu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų