2018 07 19

Medikai skundžiasi jiems tenkančia biurokratine našta

Medikai skundžiasi biurokratine našta. Esą vietoje to, kad skirtų daugiau laiko pacientams, išrašant kompensuojamuosius vaistus jiems tenka nagrinėti teisės aktus. Pasak medikų, šį darbą galėtų atlikti pati e.sveikatos sistema, Sveikatos ministerija sutinka, kad popierizmą reikia mažinti, tačiau sistemą atnaujinti planuojama tik kitų metų pradžioje.
Gydytojo konsultacija
Gydytojo konsultacija / Vida Press nuotr.

Panoramos žurnalistas Augustas Stankevičius atliko eksperimentą ir suskaičiavo, kiek vidutiniškai laiko medikai užtrunka išrašydami kompensuojamuosius vaistus.

Rezultatas, per kiek gydytojas Valerijus Morozovas užpildė receptą, – daugiau nei trys minutės. Medikas sako, kad per dieną pas šeimos gydytoją, dirbantį visą darbo dieną, apsilanko vidutiniškai apie 50 pacientų. Iš jų kompensuojamųjų vaistų receptų reikia maždaug 15. Ir dažniausiai ne po vieną, todėl medikams tenka ne tik gydyti, bet ir užsiimti popierizmu.

Sveikatos apsaugos ministerija pripažįsta, milijonus kainavusi elektroninė sistema netobula ir, pasikonsultavę su medikais, žada ją tvarkyti.

„2014 metais, kuriant e.sveikatos ir e.recepto sistemas, visų funkcionalumo numatyti tuo metu galbūt buvo neįmanoma, nes e.receptas ir neveikė. Dabar, kai jis veikia ir tų receptų dar daugėja, todėl natūralu, kad kilo visokių pastebėjimų, kad tą ar aną vietą reikia tobulinti“, – sako Sveikatos apsaugos ministerijos Farmacijos departamento direktorė Gita Krukienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų