I.Bunokaitė, susidomėjusi animacinių filmų vaikams kūrimu, į Klaipėdą atvyksta įgyvendinti vieno iš daugelio savo kūrybinių sumanymų – kartu su uostamiesčio moksleiviais sukurti animacinį filmą. Pasak, menininkės, animacinius filmus mėgsta suaugę ir maži, tačiau nedaug kas žino, kaip jie kuriami, kiek šis procesas reikalauja laiko, darbo sąnaudų, įgūdžių, kol išsvajotą vaizdą matai ekrane. Tie, kurie susidomi šia meno rūšimi, lieka neabejingi jai visą gyvenimą.
Filmo kūrimas prasideda nuo scenarijaus, kitas žingsnis – tinkamų meninių priemonių parinkimas. Animaciniai filmai labai įvairūs: piešti, lipdyti iš plastilino, lėliniai. Animacija – tai tikra menų sintezė, čia susitinka literatūra, muzika, dailė, o apie tai su vaikais geriausia kalbėtis kūrybinio proceso metu.
Procese gali dalyvauti ir vaikai
Nors animacija gana sudėtingas menas – vietoje sudėtingų kamerų naudojami skaitmeniniai fotoaparatai, vietoje montažinių kompiuteriai – šis kino žanras tapo pasiekiamas daugeliui. Dabartinių technologijų dėka animacinių filmų kūrimo procese gali dalyvauti net ir neprofesionalūs „kino kūrėjai“ – vaikai.
Šį rudenį sostinėje organizuojamas aštuntasis tarptautinis animacinių filmų festivalis, kuriame daug dėmesio bus skiriama vaikų sukurtam kinui. Vėliau ši šventė iš Vilniaus keliaus į Šiaulius, Panevėžį, Klaipėdą. „Kultūrpolyje“ reziduosianti menininkė I.Bunokaitė sieks, jog drauge, su skirtingose Klaipėdos mokyklose besimokančiais vaikais sukurtas animacinis filmas, dalyvautų šiame festivalyje.