Daugiau nei mėnesį Palangos viešojoje bibliotekoje galima apžiūrėti, kokie darbai pasiūlyti konkursui. Anot Palangos savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjo Vyganto Rekašiaus, vietos gyventojai domėjosi siūlomais darbais. „Gal ne taip aktyviai, bet buvo besidominčių“, – teigė jis.
Šią savaitę planuota surinkti komisiją ir nuspręsti, kuris darbas – geriausias.
Pateikti darbai – labai skirtingi.
Vieni dalyviai siūlo liepos 6–17 dienomis naujojoje Palangos koncertų salėje organizuoti tarptautinį estrados muzikos festivalį ir pavadinti jį S.Povilaičio vardu.
Taip esą būtų įprasmintas visas 50 metų trukęs S.Povilaičio karjeros kelias. Panašų festivalį rengti pasiūlė ir kiti konkurso dalyviai, festivalį „Tiltai“ jie siūlo rengti spalį.
Atsirado siūlančių pastatyti S.Povilaičiui paminklą. Vieni siūlo jį pavadinti „Viltis sugrįžti“ ir pastatyti ant Palangos tilto. Jų sukurtas S.Povilaitis – dainuojantis ir kartu tarsi šokantis pagal muziką.
Dar vieni konkurso dalyviai siūlė paminklą statyti prie pat naujosios Koncertų salės. Maestro, konkurso dalyvių siūlymu, turėtų būti įamžintas su gramofonu.
Prie judrios J.Basanavičiaus gatvės kiti konkurso dalyviai taip pat numatė paminklą S.Povilaičiui. Ant pjedestalo būtų iškalti dainos žodžiai: „O paukšte, paukšte, ko skrendi į tolį...“
Pateikta ir originalių idėjų. Vienas konkurso dalyvis siūlo pastatyti paminklą maestro, labai primenantį Budą. Pieštuku nupiešęs, kaip turėtų atrodyti kūrinys, autorius nurodė ir devizą: „Dievas žino visus žemėje, gynusius žmogaus teises ir laisves“. Tačiau pateikto darbo aprašyme stokojama informacijos, kuo tai susiję su S.Povilaičiu.
Taip pas siūloma pastatyti S.Povilaičio vardo estradą netoli savivaldybės prie pat fontanų. Erdvinę kompoziciją, autorių siūlymu, turėtų papuošti dainininko bareljefas.
S.Povilaitis Palangoje apsigyveno 1961-aisiais, čia buvo įkūręs ir estrados ansamblį. Vėliau tęsti mokslų išvyko į Vilnių. Tačiau dažnai sugrįždavo į kurortą. Ir ne tik koncertuoti, bet ir pamatyti jūrą. Kurorte likęs jo namas, kur dainininkas ilsėdavosi.
TAIP PAT SKAITYKITE: Stasio Povilaičio žmona Birutė apie paminklą ant maestro kapo: „Stasiui darželis nebūtų patikęs“