„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2022 11 04

Metas atnaujinti savąjį išvykimo krepšį

Išvykimo krepšyje visada yra galiojimo datą turinčių maisto produktų, vandens, vaistų, kitų medikamentų, atsarginių elementų, įkraunamų įrenginių, – primena pareigūnai.
Parengto išvykimo krepšio „išklotinė“
Parengto išvykimo krepšio „išklotinė“ / PAGD archyvo nuotr.

Spalio ir lapkričio mėnesių sandūra daugeliui gyventojų asocijuojasi su perėjimu prie žiemos laiko bei reikalavimu vairuotojams pasikeisti automobilių padangas į žiemines. Civilinės saugos specialistai šiuo laiku taip pat pataria pasitikrinti nelaimių atvejams skirto išvykimo krepšio turinį. Pasak Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus viršininko Donato Gurevičiaus, tai daryti reikėtų bent du kartus per metus – pavasarį ir rudenį.

„Išvykimo krepšyje visada yra galiojimo datą turinčių maisto produktų, vandens, vaistų, kitų medikamentų, atsarginių elementų, įkraunamų įrenginių, – sako pareigūnas. – Pasitikrinę išvykimo krepšio turinį atsinaujinsime ne tik būtiniausias priemones, bet ir prieš žiemą pakeisime vasarai skirtus drabužius ir avalynę į tinkamus žiemos sezonui.“

Nereikėtų pamiršti ir rašiklio, užrašų knygelės, kurioje būtų svarbūs adresai ir telefonų numeriai.

D.Gurevičius pastebi, kad vis daugiau žmonių žino apie išvykimo krepšį ir jo naudą, lankosi pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms svetainėje lt72.lt, tačiau vis dar yra nepradėjusių ruošti savo šeimos išvykimo krepšio: „Todėl niekada ne vėlu ne tik pasidomėti, bet ir veikti: susidėti būtiniausias maisto, vandens atsargas, dokumentus ir kitus išgyvenimui reikalingus daiktus į vieną vietą. Svarbu, kad išvykimo krepšyje būtų tai, ko gali prireikti.

Reikėtų nepamiršti ir įrankių maistui, higienos, asmens apsaugos, apšvietimo ir elektros energijos priemonių, miegmaišio ar antklodės. Būtini ir grynieji pinigai, radijo imtuvas bei kiti patys svarbiausi daiktai, kurie padėtų savarankiškai išgyventi pirmąsias tris paras – 72 valandas.“

Į kuprinę reikėtų įsidėti ir vaistų, kuriuos naudojate nuolat, taip pat virškinimo preparatų, karščiavimą, skausmą, temperatūrą mažinančių medikamentų. Joje turėtų būti ir svarbiausi dokumentai, jų kopijos, taip pat artimųjų nuotraukos, jeigu prireiktų jų ieškoti.

Nereikėtų pamiršti ir rašiklio, užrašų knygelės, kurioje būtų svarbūs adresai ir telefonų numeriai. Visa tai geriausia sudėti į plastikines įmautes ar specialius vokus.

Tinkamai sukomplektuotas išvykimo krepšys ekstremaliosios situacijos atveju sumažins stresą ir padės pasirūpinti savimi bei kitais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“