„Inicijuoti tarp Senamiesčio ir Pavilnių parko plytinčios apie 78 ha teritorijos pertvarkymą paskatino itin ryškus kontrastas. Teritorija, kurios dalis priklauso Vilniaus senamiesčiui, ne tik nebedera su gamtine aplinka, bet ir yra praradusi anksčiau turėtą architektūrinį vientisumą, ryšius su miesto gyvenimu. Todėl ir gimė šio projekto idėja – šiai vietovei suteikti naują pavidalą“, – sakė savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“ vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis.
Vilniaus „Architektūros parko“ projektas buvo inicijuotas dar 2008 metais, tačiau sunkmetis pakoregavo jo eigą: projektas buvo suskaidytas į atskirus etapus, patikslinti architektūros ir infrastruktūros sprendiniai.
Koncepcija nepasikeitė
Pasak Vilniaus miesto plėtros departamento vadovo Artūro Blotnio, bendra „Architektūros parko“ koncepcija nepasikeitė. Pirmajame projekto etape šalia Užupio, Vilnios slėnyje, esančioje 16 ha teritorijoje išsaugant vietovės landšaftą ir kultūros paveldą siekiama sukurti vientisą, darniai į miesto „audinį“ integruotą multifukcinės paskirties kvartalą.
„Tai labai jautri ir vertinga teritorija, tačiau labiausia ji buvo subjaurota sovietmečiu, kai ten buvo statomos gamyklos. Masyvūs statinių tūriai sukūrė barjerą tarp senamiesčio ir kraštovaizdžio, atskyrė ją nuo miesto. Mūsų užduotis – pačiame centre svetimkūniu paverstą dalį grąžinti miestui“, – sakė A.Blotnys.