Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 10 03

Migracijos sistema: ryškiausios kontroversijos

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas trečiadienį paskelbė apie planus likviduoti Migracijos departamentą, jo funkcijas išdalinant policijai, pasieniečiams.
Ministro Eimučio Misiūno vizitas migracijos departamente
Ministro Eimučio Misiūno vizitas migracijos departamente / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

BNS pateikia svarbiausius pastaruoju metu prieštaringų vertinimų sulaukusius migracijos pareigūnų sprendimus ir korupcijos atvejus.

Kyšiai už leidimus gyventi

Nuo 2012 metų tyrusi neteisėto pasipelnymo korupcinę schemą teisėsauga nustatė, kad siekiant, jog užsieniečiams būtų greičiau išduodami leidimai laikinai gyventi Lietuvoje, tarpininkaujantys teisininkai mokėdavo kyšius verslininkui, turėjusiam ryšių ir pažinčių Migracijos departamente. Pastarasis dalį gautų pinigų, už pageidaujamą dokumentų sutvarkymo paspartinimą, perduodavo Migracijos departamento pareigūnėms.

Šios institucijos darbuotojos Audronė Jusevičienė ir Agnė Urnavičienė pripažino kaltę ir buvo atleistos nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Dar viena buvusi departamento pareigūnė ir kiti du asmenys buvo nuteisti, jiems paskirtos baudos.

Toje pačioje byloje buvo įtariami ir buvęs advokatas Arūnas Merkys ir buvęs advokato padėjėjas Ignotas Ungaila, bet jų atžvilgiu tyrimas buvo išskirtas. Buvęs advokato padėjėjas kaltintas kyšių davimu advokatui, kad šis paveiktų Migracijos departamento tarnautojus greičiau priimti sprendimus. Abu kaltinamieji teisme visiškai pripažino kaltę, I.Ungaila buvo atleistas nuo bausmės pagal laidavimą, o A.Merkiui paskirta bauda.

TAIP PAT SKAITYKITE: Paskelbtas nuosprendis dėl korupcijos Migracijos departamente

Facebook.com nuotr./Gintaras Bagužis
Facebook.com nuotr./Gintaras Bagužis

Kyšis aukštam pareigūnui

2015 metais pareigūnai pareiškė įtarimus dėl kyšininkavimo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybos viršininkui Gintarui Bagužiui. Jis buvo įtariamas paėmęs kyšį už Šengeno vizos galiojimo pratęsimą Jordanijos piliečiui.

Šiemet ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas pagal laidavimą. Kaltę pripažinęs G.Bagužis migracijos sistemoje nedirba.

TAIP PAT SKAITYKITE: Buvusiam Migracijos valdybos viršininkui Gintarui Bagužiui pareikšti įtarimai dėl galimo kyšininkavimo

„Vor v zakone“

2015 metais sausį Vilniaus vyriausiojo policijos komisariato atstovai išdavė leidimą gyventi Lietuvoje rusui Achmedui Jevlojevui, jis žiniasklaidoje buvo vadintas pagal įstatymus veikiančiu nusikalstamo pasaulio atstovu. Analogišką leidimą pareigūnai planavo išduoti ir kitam Rusijos piliečiui Olegui Šamaninui, bet įsikišus Vidaus reikalų ministerijai ir policijai procedūros buvo sustabdytos.

A.Jevlojevui išduoto leidimo galiojimas taip pat buvo sustabdytas. Dėl šios situacijos teisėsauga buvo pradėjusi ikiteisminį tyrimą, vėliau jis buvo nutrauktas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Tyrimas dėl Rusijos nusikaltėliui Achmedui Jevlojevui išduoto leidimo gyventi Lietuvoje – nutrauktas

Rusų žurnalistas negavo prieglobsčio

Migracijos departamentas šių metų vasarį atmetė 2016 metais į Lietuvą atvykusio „Novaja gazeta“ dirbusio žurnalisto Jevgenijaus Titovo prieglobsčio prašymą. Jis sprendimą nesėkmingai skundė Vilniaus apygardos administraciniam teismui, dabar laukia Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimo.

Vidaus reikalų viceministras Giedrius Surplys yra sakęs, kad sprendžiant dėl prieglobsčio žurnalistui „įvyko tam tikrų nesusipratimų“.

TAIP PAT SKAITYKITE: Rusų žurnalistas Jevgenijus Titovas prašo peržiūrėti sprendimą dėl prieglobsčio

Alvydo Januševičiaus nuotr./Jevgenijus Titovas
Alvydo Januševičiaus nuotr./Jevgenijus Titovas

Korupcija Marijampolėje

Marijampolės policija šių metų balandį pranešė sulaikiusi keturis vietos migracijos pareigūnus, jie įtariami piktnaudžiavę tarnybine padėtimi. Migracijos skyriaus darbuotojai galimai buvo paperkami už neįvardijamai įmonei palankius sprendimus dėl kvietimų išdavimo bei patvirtinimo ne Europos Sąjungos piliečiams.

Nutekino informaciją

Naujienų portalas delfi.lt rugsėjo pabaigoje pranešė, kad Rusijos Konstitucinio Teismo teisėjams šiemet buvo išsiųsta riboto naudojimo informacija, kodėl jiems draudžiama atvykti į Lietuvą dalyvauti tarptautiniame kongrese.

Anot portalo, problemų sukėlė tai, kad medžiagoje atskleista Lietuvos Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo pozicija neįsileisti teisėjų dėl Krymo aneksijos įteisinimo. Vidaus reikalų ministras žada pradėti tarnybinį patikrinimą siekiant išsiaiškinti, kas atsakingas už informacijos išsiuntimą Rusijos pareigūnams ir ar tuo buvo pažeisti įstatymai.

Konstitucinio Teismo nuotr. /D.Žalimo ir P.Porošenkos susitikimas
Konstitucinio Teismo nuotr. /D.Žalimo ir P.Porošenkos susitikimas

TAIP PAT SKAITYKITE: Prokuratūra ir VRM pradės tyrimą dėl Migracijos departamento veiklos

Leidimas gyventi – su V.Putinu siejamo banko patarėjui

Rugpjūčio pabaigoje internetinė „Laisvės TV“ paskelbė, kad Lietuvoje leidimą gyventi 11 metų turėjo su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu siejamo banko SMP tarybos patarėjas Antonas Treušnikovas.

Šis leidimas jam panaikintas penktadienį, praėjus savaitei, kai apie A.Treušnikovo gyvenimą Lietuvoje pranešė žiniasklaida. SMP bankui, kaip ir patiems jo steigėjams Rusijos milijardieriams Arkadijui ir Borisui Rotenbergams, Europos Sąjunga yra paskelbusi sankcijas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Migracijos departamentas nepratęsė leidimo gyventi Lietuvoje su Kremliumi siejamo banko patarėjui

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai