Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2020 08 12

Minias sutraukiančių Žolinės atlaidų Pivašiūnuose neatsisakoma ir per pandemiją, bet švęs lauke

Artėjantis savaitgalis ypatingas Katalikų bažnyčiai, nes rugpjūčio 15-ąją švenčiama Žolinė. Atlaidai tądien vyks ne vienoje Lietuvos bažnyčiose, tačiau vieni didžiausių, paprastai sutraukdavę minias žmonių, bus Pivašiūnuose. Šios parapijos klebonas žada iškilmes tik lauke ir nespėlioja, ar ir šiemet atvyks tiek daug maldininkų. Premjeras jau pažadėjo, kad policija „dirbs padidintu pajėgumu“.
Žolinės atlaidai Pivašinių bažnyčioje
Žolinės atlaidai Pivašiūnių bažnyčioje 2018 m. / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Žolinės atlaidai Pivašiūnuose prasidės penktadienį jaunimo vakaru. „Kaip kasmet, rugpjūčio 14–22 d. – visą aštuondienį Pivašiūnuose, svarbiausioje Kaišiadorių vyskupijos piligrimystės vietoje, vyks Žolinės atlaidai. Kviečiame dalyvauti, atsižvelgiant į saugumo reikalavimus dėl koronaviruso!“ – skelbiama Kaišiadorių vyskupijos interneto puslapyje.

Pivašiūnų parapija savo svetainėje paskelbė Švč Mergelės Marijos ėmimo į dangų (Žolinės) atlaidų programą. Joje – viso aštuondienio tvarkaraštis, pagal kurį atlaidai prasideda jaunimo vakaru rugpjūčio 14-ąją, šeštadienį – pagrindinės dienos iškilmės, kurių metu pamaldos vyks triskart dienoje – 10, 12 ir 18 val. Taip pat bus klausoma išpažinčių, kalbamas rožančius, vyks adoracija Švč. Sakramento koplyčioje.

Pagal vyskupų nurodymus

Paklaustas, kokių saugumo priemonių dėl COVID-19 pandemijos žadama imtis atlaidų metu, Pivašiūnų klebonas monsinjoras Vincas Baublys sakė, kad ketinama laikytis Lietuvos vyskupų konferencijos išplatintų nurodymų, tačiau bus švenčiama kaip ir kasmet.

„Tiek buvo karantino metu, tiek dabar yra vyskupų nurodymai ir jų mes stengiamės laikytis, ir sekmadienį švęsti, taip pat ir atlaidus švęsime“, – sakė klebonas.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Žolinės atlaidai Pivašinių bažnyčioje 2018 m.
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Žolinės atlaidai Pivašinių bažnyčioje 2018 m.

Jo teigimu, ankstesniais metais išties į atlaidus suvažiuodavo labai daug žmonių, tačiau šiemet dar nežinia, kaip bus ir kiek susirinks maldininkų.

„Atstumus išlaikyti, kitų reikalavimų laikytis esame pajėgūs, nes šv. Mišių auką aukosime lauke, šventoriuje, teritorija pakankama, žmonės mėgsta ir kapinėse stovėti, nes yra labai graži tradicija, kad giminės, norėdami sutikti savus, ateina prie artimųjų kapų, ten susitinka, švenčia, dalyvauja mišiose, kadangi lauke yra įrengta pakyla, aukojamos šv. Mišios. Manau, tie dalykai bus išlaikyti“, – sakė klebonas.

Atstumus išlaikyti, kitų reikalavimų laikytis esame pajėgūs, nes šv. Mišių auką aukosime lauke, teritorija pakankama, žmonės mėgsta ir kapinėse stovėti.

„Apsunkina, bet ką darysi“

Tiesa, tai Pivašiūnuose jokia naujovė, nes pagrindinę atlaidų dieną kasmet mišios aukotos šventoriuje, ne bažnyčios viduje. „Šiais metais tikriausiai pagal vyskupų nurodymą bus ir visą savaitę lauke, jeigu bus toks poreikis“, – teigė monsinjoras V.Baublys.

Spėlioti, kiek šiemet susirinks žmonių, klebonas nelinkęs: „Negaliu šito pasakyti, bet kadangi pasikeitimai vyksta visame gyvenime, tai ir čia vyksta.“ Įprastais sekmadieniais Pivašiūnų bažnyčia tuščia nebebūna, anot kunigo, ir per karantiną, kas galėjo, ateidavo, ir dabar ateina.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Žolinės atlaidai Pivašiūnuose 2017 m.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Žolinės atlaidai Pivašiūnuose 2017 m.

Taikomi apribojimai, anot monsinjoro, tokie kaip kaukės, būtinybė išlaikyti atstumus, tiek žmones, tiek ir jį patį gerokai vargina, tačiau, kaip sako, „apsunkina, bet ką darysi“.

Ragina laikytis atstumo

Lietuvos vyskupų konferencija savo puslapyje dar liepos pabaigoje paskelbė informaciją „Dėl asmeninio saugumo priemonių maldos namuose bei bažnytiniuose renginiuose“. Joje nurodoma: „Atsižvelgdami į padidėjusį užsikrėtimų skaičių mūsų krašte, o valstybei ėmusis papildomų priemonių gyventojų sveikatai apsaugoti, Lietuvos vyskupai ragina tikinčiuosius bažnyčiose ir bažnytinių renginių vietose laikytis 2 metrų atstumo, o jei tokios galimybės nėra – dėvėti burną ir nosį dengiančias kaukes.

Įeinantieji į maldos namus (bažnyčias, koplyčias), parapijos namus, klebonijas turi turėti galimybę dezinfekuoti rankas dezinfekciniu skysčiu. Prieš šv. Komunijos dalijimą jos dalytojai raginami dezinfekuoti rankas. Ir toliau galioja būtinybė reguliariai dezinfekuoti ir vėdinti patalpas.

Lietuvos vyskupai ragina tikinčiuosius bažnyčiose ir bažnytinių renginių vietose laikytis 2 m atstumo, o jei tokios galimybės nėra – dėvėti burną ir nosį dengiančias kaukes.

Jaučiantieji peršalimo ligoms būdingus simptomus yra raginami melstis namuose. Vietos ordinarai gali imtis ir kitų būtinų priemonių savo vyskupijų teritorijose.“

Policija ypatingo plano neturi

Premjeras Saulius Skvernelis dar pirmadienį feisbuke paskelbė, kad dėl savaitgalį Lietuvoje vyksiančių Žolinės atlaidų policija ir kitos tarnybos, kurios rūpinasi visų saugumu, „dirbs padidintu pajėgumu, tačiau geriausia ir efektyviausia, kuomet saugumu rūpinamės mes patys“.

Policijos departamentas kol kas nėra numatęs kažkokių išskirtinių veiksmų savaitgalį. Kaip 15min sakė departamento Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Revita Janavičiūtė, žadama daugiau dėmesio skirti žmonėms, kurie privalo izoliuotis, taip pat patikroms pasienyje. Bus stebimi ir prekybos centrai, kitos vietos, kur privaloma laikytis atstumų, dėvėti kaukes.

Tačiau kokio nors išskirtinio plano, kaip bus dirbama savaitgalį į atlaidus įvairiose Lietuvos vietose plūstelėjus žmonėms, bent kol kas nėra.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos