Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 02 11

Ministerija: plėsti šalpos išmokų gavėjų ratą nėra lėšų

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Vyriausybei siūlo pritarti socialdemokrato Edvardo Žakario siūlymui, kad kuo daugiau tėvų, slaugančių vaikus invalidus, gautų šalpos kompensacijas, tačiau tų pakeitimų nesiūlo Seimui svarstyti – esą jas priėmus, reikėtų rasti 1 mln. litų, o tokių lėšų nėra.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija / BFL nuotr.

Vyriausybė trečiadienį pasitarime spręs, ar pritarti ministerijos siūlymui dėl Valstybinių šalpos išmokų įstatymo pakeitimų ir rekomenduoti jų priėmimą atidėti.

Parlamentarai siūlo teisę gauti šalpos kompensaciją palikti tėvams savo neįgalius vaikus slaugantiems nuo 1995 metų, tačiau siūlo nustatyti trumpesnį slaugymo laiką – 8 metus, o ne 10 metų, kaip yra dabar.

Anksčiau Seimo nariai siūlė šį terminą pakeisti į 2000-uosius, bet vėliau po neigiamos Vyriausybės išvados šio siūlymo atsisakė.

Klausimas dėl šalpos kompensacijų mokėjimo Vyriausybės pasitarime šiemet jau buvo svarstytas – buvo siūloma pataisoms pritarti, bet kompensacijas skirti tik pirmos grupės invalidus nuo vaikystės slaugantiems tėvams. Tačiau dabar Socialinės apsaugos ir darbo ministerija dabar tokio siūlymo nebeteikia.

Dabar šalpos kompensaciją gali gauti tėvai, kurie iki 1995 metų ne mažiau kaip 10 metų slaugė namuose vaikus invalidus arba pripažintus I ar II grupės invalidais nuo vaikystės arba jais tapusius iki 18 metų.  

Šalpos kompensacijos dydis dabar yra 1,5 bazinės pensijos, arba 540 litų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų