Aplinkos apsaugos agentūros atnaujintais duomenimis, kietųjų dalelių ir benzeno koncentracija ore Alytaus šiaurinėje dalyje ir Alytaus rajono Miklusėnų kaime sumažėjo. Tačiau, vėjui pasisukus iš šiaurės rytų, teršalų momentinis koncentracijos padidėjimas užfiksuotas mieste veikiančioje oro kokybės tyrimų stotyje.
Vakarop pasibaigus Alytaus miesto savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdžiui, įvertinus gaisravietėje dūmingumo sumažėjimą, komisija atšaukė draudimą įvažiuoti į Pramonės rajoną bei rekomenduoja nevykdyti veiklos šiauriniame Pramonės rajone esančiose įmonėse.
Esant būtinybei, šioje teritorijoje darbdaviai privalo aprūpinti savo darbuotojus kvėpavimo takus nuo cheminės taršos apsaugančiomis priemonėmis.
Gyventojų prašoma saugoti save ir artimuosius bei vadovautis oficialiomis rekomendacijomis:
-
Kuo daugiau laiko praleisti uždarose patalpose;
-
Vėdinant patalpas, langus ar orlaides uždengti drėgnu audeklu;
-
Atsisakyti fizinio aktyvumo – sporto ir fizinio darbo lauke;
-
Jei įmanoma, pasistengti išvykti iš užterštos teritorijos ypač vyresnio amžiaus žmonėms ir mamoms su kūdikiais bei asmenims, sergantiems bronchine astma ir kitomis lėtinėmis kvėpavimo takų ligomis;
-
Sergantiems lėtinėmis ligomis pasirūpinti vaistų atsarga.
Alytaus miesto savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos sprendimu, paliekama teisė tėvams pasirinkti alternatyvą dėl moksleivių vedimo į ugdymo įstaigas. Praleistų pamokų pateisinti nereikės. O tėvams, apsisprendusiems vesti vaikus į švietimo įstaigas, neformalus ugdymas vyks tik mokyklų patalpose. Gyventojų prašoma vadovautis oficialiais žiniasklaidos šaltiniais.
Įvykio vietoje dirba šešios ugniagesių autocisternos, tam tikra technika laikoma rezervinėje parengtyje, savivaldybei teikiamas įmonių sąrašas, kuriame numatytos įmonės, galinčios pagelbėti turima sunkiąja technika.
Įvykio vietoje dirba 2 ekskavatoriai, iš Naujosios Akmenės pasitelkiamas 1 ilgakaušis ekskavatorius.
Ugniagesiai yra aprūpinti reikiamomis apsaugos priemonėmis. PAGD Alytaus miesto savivaldybės prašymu iš Vilniaus įvykio vietoje dirbantiems ugniagesiams siunčia 100 dujokaukių komplektų ir 500 filtrų.
Incidento vietoje taip pat darbuojasi ir pastatų konstrukcijų ekspertai, kurie teiks rekomendacijas dėl sunkiosios technikos patekimo į gamyklos patalpas.
Vidaus reikalų ministerija pažymi, kad savivaldybės turi turėti patvirtinus civilinės saugos planus ir veikiančias sutartis su įmonėmis tam, kad nelaimės atveju operatyviai galėtų pasitelkti jų techninius išteklius situacijai suvaldyti. Numatoma tęsti darbus gaisravietėje ir tamsiu paros metu.