„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2014 04 23

Ministerija siūlo uždrausti fizines bausmes vaikams, palikti vienų nebūtų galima iki 7 metų

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) siūlo uždrausti vaikams taikyti fizines bausmes, o palikti vienų vaikų be priežiūros nebūtų galima iki 7 metų.
Maža mergaitė
Maža mergaitė / „Shuterstock“ nuotr.

Tai numato ministerijos parengtas naujos redakcijos Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo projektas, trečiadienį pristatytas Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete.

Viena siūlomų naujovių - nustatyti, kokio amžiaus vaikų nebūtų galima palikti vienų, šiuo metu tai nereglamentuojama. Tėvai turėtų pasirūpinti, kad vaikai iki 7 metų neliktų be suaugusių ar vyresnių nei 14 metų amenų priežiūros, o nuo 22 val. vakaro iki 6 val. ryto 7-14 metų vaikai negalėtų  būti palikti be pilnamečių priežiūros.

Įstatyme taip pat būtų numatyta pareiga fiziniams ir juridiniams asmenims nedelsiant pranešti apie vaiko teisių pažeidimus, būtų apibrėžiama smurto prieš vaiką sąvoka - išskiriamas fizinis, psichologinis, seksualinis smurtas, nepriežiūra. Būtų draudžiama vaiką kankinti, žeminti jo garbę ir orumą, žiauriai su juo elgtis, taikyti jam fizines bausmes.

Projekte numatyta, kad vaiko paėmimas iš šeimos būtų galimas tik gavus teismo leidimą, ir tik skubiu atveju būtų leidžiama paimti vaiką iš šeimos, į teismą kreipiantis jau po to. Numatoma, kad vaiko paėmimas būtų galimas tik išnaudojus prevencines priemones.

Taip pat siūloma steigti socialinio globėjo institutą, tokie globėjai galėtų padėti tėvams, auginantiems neįgalius vaikus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų