Konkrečiai – ministras turi 40 proc. akcijų bendrovėje „Catus“, valdančioje daugiau kaip 90 proc. įmonės „Norteo“ akcijų. Pastaroji turi „Ignitis grupės“ akcijų.
Iš pradžių D.Kreivys aiškino nežinantis apie „Norteo“ įsigytas akcijas, nėra šio ryšio deklaravęs ir žadėjo pasidomėti, ar reikia šią sąsają deklaruoti.
Vėliau sakė neplanuojantis deklaruoti netiesioginio ryšio su „Ignitis grupe“.
Taip pat skelbta, kad finansų viceministras Gediminas Norkūnas, kuriam buvo tiesiogiai pavesta kuruoti „Ignitis grupę“, asmeniškai turi kompanijos akcijų.
„Ta situacija man yra žinoma, mane šiek tiek stebina ieškojimas čia interesų konflikto, turint minty, kad Energetikos ministerija, nors ir yra Energetikos ministerija, o „Ignitis“ yra energetikos įmonė, tikrai nevaldo šitos įmonės akcijų, nepriima sprendimų dėl įmonės veiklos ir nedalyvauja nei jokiuose valdymo organuose, nei kažkokiu būdu gali paveikti įmonės sprendimą išmokėti dividendus“, – lapkričio pabaigoje sakė Vyriausybės vadovė.
Prezidentūra laikėsi kitokios nuomonės.
„Prieš skiriant D.Kreivį energetikos ministru jis užtikrino prezidentą, kad neturi plačių interesų energetikos sektoriuje, o tais atvejais, kai jų bus, juos deklaruos ir nusišalins nuo sprendimų priėmimo.
LRT tyrimo informacija, kad su ministru susijusi bendrovė turi „Ignitis grupės“ akcijų, tačiau tai nėra deklaruota, turi būti patikrinta ir įvertinta“, – BNS teigė prezidentūra.
G.Nausėdos abejonės
Prieš dvejus metus formuojant ministrų kabinetą, G.Nausėda turėjo abejonių dėl D.Kreivio interesų.
Pats konservatorių politikas tada sakė, kad plačių interesų energetikos sektoriuje tikrai neturi.
Esą tik išimtinais atvejais jam reikės nusišalinti nuo sprendimų priėmimo.