2022 06 16

Ministerijos inicijuoto projekto metu savanoriai suteikė emocinę paramą 300 nuo karo nukentėjusių ukrainiečių

Šiandien sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys susitiko su emocinę paramą ukrainiečiams teikusiais savanoriais ir projekto partneriais padėkoti už bendradarbiavimą, rašoma ministerijos pranešime spaudai.
 Arūnas Dulkys susitiko su emocinę paramą ukrainiečiams teikusiais savanoriais
Arūnas Dulkys susitiko su emocinę paramą ukrainiečiams teikusiais savanoriais / Ministerijos nuotr.

Reaguojant į Rusijos agresiją Ukrainoje ir didėjantį bėgančių nuo jos žmonių skaičių Lietuvoje Sveikatos apsaugos ministerija kartu su savanoriais daugiau nei tris mėnesius kasdien užtikrino emocinės paramos teikimą telefonu. Ukrainiečiams pagalba buvo suteikta trumpuoju numeriu 1809, vėliau perimta ir dalis skambučių iš Ukrainos nacionalinės linijos „Lifeline Ukraine“. Per šį laikotarpį savanoriai budėjo daugiau nei 300 valandų ir sulaukė daugiau nei 440 skambučių iš Lietuvos bei Ukrainos.

Emocinės paramos teikimo telefonu projektas inicijuotas siekiant sudaryti galimybę nuo karo bėgantiems žmonėms pasikalbėti apie sunkumus, pasidalyti savo emocijomis, papasakoti apie savo išgyvenimus, būti išklausytiems. Atsidūrusiems tokioje situacijoje žmonėms pokalbiu galima ne tik padėti sumažinti vidinę įtampą, gauti patvirtinimą, kad tai, kas vyksta su jais, yra normalu, bet ir sužinoti informacijos, kur ieškoti tęstinės pagalbos.

Ministerija džiaugiasi ir dėkoja, kad idėjai įgyvendinti atsirado ne tik savanorių, bet prie projekto prisijungė patyrę mokytojai iš Jaunimo linijos, į pagalbą atėjo telekomunikacijos bendrovė UAB Tele2, kad būtų sudarytos visos techninės galimybės tai išpildyti.

Kaip rodo laikinai įsteigtos emocinės paramos linijos savanorių patirtis, į savanorius dažniausiai buvo kreipiamasi, norint papasakoti apie traumines patirtis, gauti palaikymą, įveikti baimes dėl mokymosi ar darbo paieškos mūsų šalyje. Pasitaikė atvejų, kai skambinantieji įvardijo suicidinių minčių turėjimą ar bejėgystės, kaltės jausmus dėl besitęsiančio karo ir jame mirštančių žmonių.

Projekto vykdymo laikotarpiu ukrainiečiai aktyviausiai kreipėsi pirmosiomis buvimo Lietuvoje savaitėmis, kai buvo itin daug neaiškumo dėl gyvenimo ir Lietuvoje, ir Ukrainoje. Įvertinus didelį grįžtančiųjų į savo šalį žmonių skaičių, sparčiai mažėjančių skambučių skaičių ir kitas pagalbos ukrainiečiams teikimo galimybes, laikinai įsteigtos emocinės paramos linijos darbas nuo šiandien nebus tęsiamas.

Nuo šiol skambinantiems trumpuoju numeriu 1809 žmonėms bus suteikiama informacija dėl nemokamos pagalbos galimybės platformoje manodaktaras.lt. Kovo pradžioje startavęs dar vienas Sveikatos apsaugos ministerijos, Lietuvos psichologų sąjungos ir sveikatos paslaugų platformos manodaktaras.lt projektas, pritraukęs didelį psichologų, psichoterapeutų būrį, bus tęsiamas toliau.

Projektas sulaukė tarptautinės Rotary Apygardų paramos, kuri atveria galimybę išplėsti psichologinę pagalbą ir Lietuvoje esantiems ukrainiečiams psichologams įsilieti į Lietuvos darbo rinką. Ukrainiečiai, apsistoję Lietuvoje ir turintys psichologo kvalifikaciją, kviečiami kreiptis į Lietuvos psichologų sąjungą el. p. lps@psichologusajunga.lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai