Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 03 19

Ministerijų jungimo planas: bus Darnios ekonomikos, energetikos ir klimato ministerija

Praėjusį penktadienį buvo registruotas Ekonomikos ir inovacijų ministerijos panaikinimo projektas. Siūloma šią ministeriją prijungti prie Energetikos ministerijos, o po sujungimo naujasis darinys vadintųsi Darnios ekonomikos, energetikos ir klimato ministerija.
Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministerija
Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministerija / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Šio įstatymo projekto derinimui tarp institucijų buvo numatyta tik viena darbo diena.

Įstatymas įsigaliotų 2020-ųjų spalį. Projektą parengė ir užregistravo Energetikos ministerija. Įstatymo aiškinamajame rašte rašoma, kad Ekonomikos ir inovacijų ministerija naikinama dėl Vyriausybės programos nuostatų.

„Po reorganizavimo veiksiančią ministeriją pavadinus Lietuvos Respublikos darnios ekonomikos, energetikos ir klimato ministerija, tokiu būdu būtų pabrėžiamas šiuolaikiškas požiūris į darnaus ekonominių, energetinių ir klimato procesų vystymo svarbą“, – rašoma įstatymo aiškinamajame rašte.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Žygimantas Vaičiūnas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Žygimantas Vaičiūnas

Įstatymo iniciatoriai teigia, kad sutelkus pagrindines žiedinės ekonomikos politikos formavimo ir koordinavimo kompetencijas vienoje institucijoje, bus užtikrintas valstybės politikos pastovumas ir nuoseklumas darnaus žiedinės ekonomikos vystymosi požiūriu.

Taip pat įstatymo aiškinamajame rašte rašoma, kad Ekonomikos ir inovacijų ministerijos ir Energetikos ministerijos reorganizavimas „leis ne tik sukurti darnią, efektyvią, tvarią, žiedinės ekonomikos principais paremtą politiką formuojančią instituciją, atliepiančią svarbiausius valstybės strateginius tikslus ir Europos Sąjungos darbotvarkes, bet ir leis optimizuoti bendrąsias darbuotojų funkcijas.“

Įstatymo projekte rašoma, kad išlaidos, susijusios su ministerijos pavadinimo pakeitimu, gali siekti iki 100 tūkstančių eurų.

Aplinkos ministerija kategoriškai nesutinka

Iki šiol klimato kaitos klausimais rūpinosi Aplinkos ministerija.

Aplinkos ministerija pateikė savo nuomonę, kurioje rašo kategoriškai nesutinkanti su įstatymų projektais, kuriais siekiama klimato kaitos valdymo politikos, žiedinės ekonomikos politikos formavimą perduoti naujai kuriamai ministerijai.

Ministerija teigia, kad pasiūlymai pateikti neatlikus kaštų ir naudos analizės.

„Kaip rodo Žemės ūkio ministerijos perkėlimo į Kauną praktika, vykstant reorganizacijai ir nesuvaldžius proceso, visų pirma prarandami žmogiškieji ištekliai, kurie yra sukaupę didžiausią patirtį ir turi geriausiais kompetencijas“, – rašoma aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos pasirašytame rašte.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kęstutis Mažeika
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kęstutis Mažeika

Rašte taip pat teigiama, kad nustatytas įstatymo projektų derinimo terminas prieštarauja Vyriausybės darbo reglamentui, be to, neaišku, kokiu teisiniu pagrindu ar Vyriausybės pavedimu remiantis Energetikos ministerija inicijuoja jai nepriskirtų valdymo sričių teisės aktų pakeitimus.

Prezidentas atmetė ministro kandidatūrą

Primename, kad vasario mėnesį prezidentas Gitanas Nausėda nepaskyrė premjero patarėjo Luko Savicko ekonomikos ir inovacijų ministru.

Premjeras Saulius Skvernelis tuomet teigė neteiksiantis naujo kandidato į ekonomikos ir inovacijų ministrus, o planuojantis jungti Ekonomikos ir Energetikos ministerijas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Lukas Savickas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Lukas Savickas

Prezidento patarėjas Povilas Mačiulis tvirtino, jog prezidentas palankiai žiūri ir į Energetikos bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijų sujungimą. Kita vertus, patarėjas pabrėžė, kad ministerijų jungimo klausimas – grynai premjero prerogatyva.

Ekonomikos ir inovacijų ministro pareigos laisvos nuo pernai gruodžio, kai buvęs ministras Virginijus Sinkevičius pradėjo eiti aplinkos eurokomisaro pareigas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?