Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2019 06 17

Ministras A.Veryga neįsivaizduoja, kada pajudės ligoninių pertvarkos programa

Šiaulių ligoninėje svečiavęsis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga daugiausiai dėmesio skyrė įvairiems projektams ir įstaigos planams. Vienas rimčiausių – geriatrijos skyriaus steigimas, kuriam numatoma apie 1,7 milijono eurų. Ministras prabilo ir apie regionų situaciją, sergamumą, skiepus ir tai, kokių procesų suvaldyti ministerija neturi tinkamų įrankių ir yra nepajėgi.
Aurelijus Veryga
Aurelijus Veryga / Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr.

Klausimas ką tik iš kabineto išėjusiam ministrui A.Verygai tiesiai į kaktą – kada pajudės prieš rinkimus sustabdyta ligoninių pertvarkos programa? Nedidelėse rajonų ligoninėse kartais galima rasti po kelias operacines, kurios nenaudojamos.

Ministras priminė, kad anuomet prezidentė vetavo įstatymus, kurie būtų leidę pajudėti šia kryptimi – efektyvinti gydymo įstaigas, tinklinti jas ir jungi, kaip tai buvo padaryta Estijoje.

„Šiuo metu mes neturime jokių teisinių svertų tam, kad paprasčiau būtų sodinti prie bendro stalo ligoninių vadovus, merus. Net teoriškai nedrįstu spėlioti, kada galime turėti pokyčių šioje srityje“, – kalbėjo ministras.

Tuo pačiu jis vardijo įvairias klaidas, kurios buvo daromos anksčiau, tačiau tiki, jog dar ne viskas prarasta ir lėšos į balą nesumestos, kad regionuose ligoninės gali teikti paslaugas, kurių reikia.

Įvardijo, kad klaidomis galima pavadinti didžiules investicijas į akušeriją, šildymo sistemas, operacines – viską, ko dabar regionuose visiškai nereikia.

„Niekas tuomet negalvojo, kad taip sumažės gimstamumas. Tos įstaigos tikrai turėtų ką veikti. Turime paradoksalią situaciją – slaugos, ilgalaikės globos, geriatrijos paslaugų trūksta, bet turime ten paslaugas, kurių kaip ir nebereikia“, – teigė ministras.

Jei kasmet paskiepytume pusantro tūkstančio daugiau vaikų, Lietuva pasiektų skaičius, kurie padėtų suvaldyti ligų rizikas.

Taip pat A.Veryga pabrėžė, jog dabar yra akivaizdu, jog rajonai per maži, kad tinkamų paslaugų srautus suvaldytų. Tai reikėtų daryti regionų lygiu. „Bet mes neturime jokių įrankių, kaip tuos srautus valdyti“, – vėl grįžo į minties pradžią ministras.

Paklaustas, kaip vertina jo ir ministerijos adresu prezidentės išsakytą kritiką, A.Veryga pritarė – buvo daug neapgalvotų dalykų, kuriuos reikėjo daryti prieš dešimtmetį. Iššūkių Lietuvoje yra.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Šiaulių ligoninė
Alvydo Januševičiaus nuotr./Šiaulių ligoninė

Kad ir tų pačių vadovų problema – nesikeičia trisdešimt metų ir jie nemato tame jokios problemos. Taip pat ministras paskaičiavo – jeigu kasmet paskiepytume bent pusantro tūkstančio daugiau vaikų, Lietuva pasiektų tuos skaičius, kurie padėtų suvaldyti daugelį rizikų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų