„Manau, kad turėsime projektą gana greitai, per antrą pusmetį, ir visiškai naujas pradėti veikti nuo 2016 metų sausio 1 dienos“, – antradienį po susitikimo su Seimo pirmininke Loreta Graužiniene žurnalistams sakė ministras.
Sritis – svarbi, bet skurdi
Anot jo, šiuo metu svarstoma, kaip racionaliausia būtų valdyti šiuo metu veikiančias 34 saugomų teritorijų direkcijas.
„Sritis labai svarbi, bet kartu ir skurdi. Trūksta finansavimo, ieškome, kaip racionaliau sutvarkyti valdymą. Nenorime pinigų sutaupyti, tai sričiai pinigų ieškosime tik daugiau, bet kai kurias funkcijas, sakysime, finansus, bendras funkcijas centralizuosime. Pačios teritorijos tikrai išliks, nieko mažinti, naikinti nesirengiame“, – pabrėžė K.Trečiokas.
Modelis dar svarstomas
Jo tvirtinimu, tarp parengtų modelio variantų yra įvairių kraštutinumų – nuo to, kad niekas nebūtų keičiama iki visų direkcijų sujungimą į vieną.
Pats ministras teigė linkęs manyti, kad šalyje užtektų 8-12 direkcijų, kurios rūpintųsi saugomomis teritorijomis.
„Aš kaip ministras tikrai nelinkęs į vieną kraštutinumą, manau, kad jokiu būdu nereikia centralizuoti iki vieno. Reikia padaryti, kad ir valdymo prasme, ir susisiekimo prasme, ir specialistų, ir laboratorijų, kad visomis prasmėmis būtų racionalu, kad nebūtų išmėtyta, kad būtų viskas koncentruota ir kompetencijos reikalingos būtų visose teritorijose. Man atrodo, galėtų būtų 8-12 direkcijų“, – kalbėjo K.Trečiokas.
Praėjusių metų lapkritį Seimo Aplinkos apsaugos komitete ministerijos specialistai pristatė rengiamą saugomų teritorijų sistemos pertvarką – vienas iš pagrindinių siūlytų variantų buvo vietoj šiuo metu atskirai veikiančių direkcijų sukurti šešis arba aštuonis regioninius centrus.
Lietuvoje šiuo metu veikia 34 saugomų teritorijų direkcijos, jose įsteigtos 442 pareigybės.