Ministro pirmininko tarnybos pareigūnas, nenorėjęs viešai skelbtai savo pavardės, BNS sakė, kad galutinį sprendimą dėl sutarties nutraukimo priima teismai, o ne tarnybos ar jų atstovai spaudai. Todėl ir buvo pasiūlyta pačiai VPT kreiptis į teismą.
„VPT net nesistengė įvertinti pateiktų argumentų ir paaiškinti, kaip racionaliai rengti kelionių organizavimo viešuosius pirkimus. Tai sukelia įspūdį, kad dažnai per daug pastangų skiriama detalioms procedūroms ar kitiems dalykams, užmirštant pagrindinį viešųjų pirkimų tikslą – skaidrų ir racionalų mokesčių mokėtojų pinigų panaudojimą“, – teigė pareigūnas.
VPT nepakeitė savo pozicijos ir praėjusį pirmadienį dar kartą pasiūlė Ministro pirmininko tarnybai nutraukti 1,8 mln. litų vertės šių metų balandžio 8 dieną pasirašytą sutartį su „Vestekspress“, o jei tai nebus padaryta, tarnyba žada kreiptis į teismą.
„Buvo įvertinti Ministro pirmininko tarnybos atsiųsti paaiškinimai, kurie iš esmės nepakeitė mūsų išvadų. Mes dar kartą rekomendavome nutraukti sutartį ir jei per nustatytą terminą – per penkias dienas, skaičiuojant nuo pirmadienio – sutartis nebus nutraukta, mes pasiliekame teisę kreiptis į teismą. Kol kas tokio sprendimo nėra“, – BNS sakė VPT atstovė spaudai Aušra Pocienė.
VPT nustatė, kad Ministro pirmininko tarnyba, rengdama konkursą, pažeidė proporcingumo principą, pasirinko neobjektyvų pasiūlymų vertinimo kriterijų ir kainų apskaičiavimo tvarką, pirkimo komisija neprašė pagrįsti neįprastai mažos kainos. Liepos 15 dieną tarnyba paskelbė, kad sandoris yra niekinis ir negalioja, todėl turi būti nutrauktas.
Ministro pirmininko tarnybos sutartis su „Vestekspress“ galioja trejus metus.