„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2010 05 08

Mirė signataras Stanislovas Gediminas Ilgūnas

Eidamas 74-uosius metus, šeštadienį, gegužės 8 d., mirė istorikas, politikas, rezistentas, Kovo 11-osios Akto signataras, Lietuvos radijo ir televizijos tarybos pirmininkas Stanislovas Gediminas Ilgūnas.
Gediminas Ilgūnas
Gediminas Ilgūnas / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė savo ir viso Seimo vardu pareiškė nuoširdžią užuojautą dėl istoriko, politiko, rezistento, Kovo 11–osios Akto signataro Stanislovo Gedimino Ilgūno mirties.

Seimo Pirmininkė pažymėjo, kad negalėdamas tiesiogiai dalyvauti politinėje veikloje, Velionis negailėjo jėgų Lietuvos istorijai – rengė kraštotyros ekspedicijas, gilinosi į tautos istorijos veikėjų likimus bei darbus, iki pat išėjimo Anapilin žodžiais ir knygomis skleidė savo žinias visiems neabejingiems.

Užuojautą taip pat pareiškė ir prezidentė D.Grybauskaitė.

S. G. Ilgūnas gimė 1936 kovo 29 d. Marijampolės rajone, Kantališkių kaime. 1967 m. baigė Kauno ekonomikos technikumą; 1976 m. Vilniaus universitete įgijo žurnalisto profesiją.

1950–1953 m. dalyvavo Lietuvos rezistencijos kovose. Už tai 1953 m. suimtas ir nuteistas 25 metams laisvės atėmimo, 1957 m. iš įkalinimo vietos paleistas. 1957–1966 m. dirbo Marijampolės cukraus fabrike normuotoju, Autotransporto kontoroje Nr.2 techniku normuotoju, Maisto pramonės automatų gamyklos inžinieriumi normuotoju; 1966–1990 m. – Jonavos statybos valdyboje meistru, inžinieriumi, statybos tresto sutarčių ir sąmatų skyriaus viršininku.

S. G. Ilgūnas buvo vienas iš Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio kūrėjų Jonavoje, Jonavos iniciatyvinės grupės narys, Steigiamojo suvažiavimo delegatas, Seimo narys, Jonavos rajono tarybos pirmininkas.

Aukščiausiosios Tarybos–Atkuriamojo Seimo deputatas, išrinktas Rimkų rinkiminėje apygardoje Nr.120 (Jonavos rajonas). Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras.

1993–1997 m. buvo Lietuvos archyvų direkcijos, vėliau – departamento generalinis direktorius. 1997–1998 m. – Lietuvos Respublikos Prezidento patarėjas, nuo 1998 m. buvo Lietuvos tūkstantmečio minėjimo direkcijos prie Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos direktorius. 1993–1996 m. buvo Lietuvos radijo ir televizijos valdybos, vėliau – tarybos pirmininkas.

Išleido knygas „Jonas Čerskis“, „Vincas Pietaris“, „Prie Sasnos ir Šešupės“, „Kazys Grinius“ ir kt., Lietuvos ir užsienio spaudoje paskelbė apie 400 straipsnių istorijos, mokslo, kultūros ir politikos klausimais.

Už nuopelnus valstybei S. G. Ilgūnas 1996 m. apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 4 laipsnio ordinu, 2000 m. jam suteiktas Jonavos miesto Garbės piliečio vardas.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs