Sandariškių ąžuolo apimtis palei žemę yra 10 m 20 cm, o 1 metro aukštyje – 8 m 10 cm. Tai antras didžiausias ąžuolas pagal apimtį Lietuvoje po Stelmužės.
Pastarosiomis dienomis siautėjant didelėms audroms medžio šakos neatlaikė svorio ir viena jų skilo, rašo Biržų krašto laikraštis „Šiaurės rytai“.
Sandariškių ąžuolas skilo pusiau. |
Sandariškių ąžuolas buvo trijų atšakų – viena nudžiūvusi, o dvi šakos gyvos.
Deja, nulūžo dar viena šaka. Sandariškių ąžuolas liko be žaliuojančios šakos.
„Visas ąžuolo svoris perėjęs į dešinę pusę. Akivaizdu, kad medis nebeilgai bus ilgaamžis. Kas nėra jo grožio matę, turėtų skubėti pasižiūrėti“, – teigė Nemunėlio Radviliškio seniūnijos seniūnas Giedrius Kubilius.
„Šiaurės rytai“ ne kartą buvo rašę, kad privačioje valdoje atsidūręs septynių metrų skersmens ąžuolas, sovietmečiu garsinęs rajoną kaip vienas įdomiausių gamtos paminklų, buvo apleistas.
Medis dėl nesuvokiamų priežasčių neteko gamtos paminklo statuso. Jo puvimą paspartino ir kurį laiką jo šaknis knisusios palaidos laikomos sodybos savininkės kiaulės.
Nežiūrint to, ąžuolo šakos vasarą vis dar žaliavo.
Nemunėlio Radviliškio seniūnas G.Kubilius sakė bandysiąs tartis su sodybos savininke, kad ji leistų ąžuolą kiek patvarkyti. Bus supjaustyta nulūžusi šaka.
Nuorodos, kur yra Sandariškių ąžuolas, seniūnija nenaikins. Tačiau ar jo gyvenimą dar įmanoma pratęsti, nežinia.
„Stelmužės ąžuolo drevė užbetonuota. Sandariškių ąžuolo drevė tokia, kad gali viduje pastatyti stalą ir rašyti kaip D.Poška. Jei vidų betonuotume, būtų labai didelės sąnaudos. Reikės pasikonsultuoti su specialistais, ką jie patars“, – kalbėjo G.Kubilius.