Jas renkantys grybautojai miške dar nekrebžda, nes voveraitės dar gana mažos, bet jeigu gamtinės sąlygos bus palankios, tikėtina, kad šie grybai netruks užaugti, ir dzūkai pradės grybavimo sezoną.
Pirmąsias voveraites atsitiktinai aptiko Varėnos rajone, Vydenių kaime esančiame miške, apsilankiusi Jolanta.
,,Vykau į mišką tikėdamasi parinkti vaikui žemuogių saujelę, o radau ne tik uodų, bet ir voveraičių“, – pasakojo moteris.
Varėniškė teigė, kad voveraičių jau pakankamai daug prisipylę, bet jos dar gana mažos. Greičiau pasistiebti į viršų šiems grybams padėtų gera lietaus dozė.
Pirmųjų grybų nuotraukomis moteris pasidalijo socialiniame tinkle. Daugelis pamatę jas negalėjo patikėti, kad Dzūkijos miškuose jau dygsta voveraitės. ,,Sulaukiau net komentarų, kad nuotraukos pernykštės“, – sakė Jolanta.
Ji įsitikinusi, kad pirmoji šiais metais Dzūkijoje aptiko voveraites.
Balandžio pradžioje Jolanta viena pirmųjų Marcinkonių miške rado ir didžiulius plotus bobausių.
,,Esu patyrusi grybautoja, žinau, kur ieškoti grybų“, – pasakojo varėniškė, miške jau randanti ir žemuogių. Pirmosios uogos kvapnios ir labai skanios.
Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių rezervato direkcijos biologinės įvairovės skyriaus vedėjas Mindaugas Lapelė sakė, kad voveraitės šiemet pasirodė labai anksti.
,,Šie grybai paprastai pradeda dygti apie birželio vidurį – kartais keliomis dienomis anksčiau, kartais vėliau. Bet pirma birželio savaitė – labai ankstyvas pasirodymas“, – teigė jis.