LMPF nori, kad Seimo nariai nepritartų Aplinkos ministerijos pasiūlytai ir Vyriausybės priimtai urėdijų reformai. Miškininkai nori, jog būtų parengtas kaštų ir naudos analize pagrįstas reformos planas, kuriame būtų tiksliai nurodyta kiek reforma kainuos valstybei, kiek miško darbuotojų bus atleista.
Be to, profesinės sąjungos nori matyti detalius planus kiek bus didinami miško darbuotojų atlyginimai po reformos ir kokią profesinio perorientavimo programą ministerija siūlys atleidžiamiems darbuotojams.
Vyriausybė urėdijų reformai pritarė praėjusią savaitę.
Aplinkos ministerija teigia, kad urėdijų sujungimas į vieną įmonę leis efektyviau naudoti valstybinių miškų turtą. Anot Vyriausybės atstovų, vienoje įmonėje centralizuojant bendrąsias administracines funkcijas ir sumažinus teritorinių padalinių skaičių, kasmet būtų sutaupyta po 10 mln. eurų įmonės lėšų ir iki 3 mln. eurų iš valstybės biudžeto.
Dabar visus valstybinius miškus valdo Generalinė miškų urėdija ir 42 miškų urėdijos. 2018 metais Lietuva siekia prisijungti prie Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO), tam, pasak Vyriausybės, būtina pertvarkyti urėdijas.
Praėjusi Vyriausybė planavo sustambinti urėdijas, tačiau tam pasipriešino Seimas ir įstatymu įtvirtino, kad šalyje privalo būti 42 urėdijos.