Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet ugniagesiai gelbėtojai gesino 114 miško ir miško paklotės gaisrų, kurių metu išdegė 82 ha miškų. Pasak miškininkų, šių metų kovo – rugpjūčio mėnesiais užfiksuoti 66 miško gaisrai (pernai tuo pačiu metu – 41), kurių metu išdegė 52,52 ha miškų (pernai – 10,16 ha).
Naujausias ugniagesių ir miškininkų bendradarbiavimo pavyzdys – rugpjūčio 28 d. Birštono seniūnijoje, Zajų kaime, raiste užsidegusios durpingos miško paklotės gesinimas. 16.42 val. buvo gautas pranešimas iš lėktuvo piloto, kad Nemuno kilpų regioniniame parke ties Balbieriškiu pastebėtas miško gaisras. 20 arų plote degė keli giluminiai židiniai, prie kurių buvo neįmanoma privažiuoti. Vanduo į gaisravietę buvo vežiojamas miškininkų autocisterna. Mišką gesino Prienų, Birštono ir Jiezno ugniagesiai kartu su miškininkais. Gaisras lokalizuotas buvo apie 23 val., o likviduotas šiandien 6.30 val., tačiau gaisravietėje budima ir toliau.
Ugniagesiai gelbėtojai ir miškininkai bendradarbiauja ne tik gesinant miškų gaisrus, bet ir rengdami mokymus bei pratybas, kartu tikrina privažiavimus prie vandens šaltinių, taip pat kartu organizuoja prevencinius reidus. Miškininkai šiemet surengė 180 prevencinių reidų, dalis jų vyko kartu su PAGD pareigūnais.
„Akivaizdu, kad miškininkų ir PAGD bendradarbiavimas yra efektyvus bei abipusiai naudingas kovojant su miškų gaisrais – sutelkus pajėgas galime prevenciškai užkirsti kelią daugeliui gaisrų, o ne kovoti su pasekmėmis“, - sakė Valstybinių miškų urėdijos generalinis direktorius Valdas Kaubrė.
Susitikimo metu, siekiant išvengti gaisrų miškuose, nuspręsta, kad glaudžiau turėtų bendradarbiauti PAGD priešgaisrinių gelbėjimo valdybų ir urėdijos regioninių padalinių atstovai.
„Geriau bendradarbiauti prevencinėje veikloje negu gaisre, – sakė PAGD direktorius S.Greičius. – Tuo labiau, kad šis bendradarbiavimas naudingas abiem pusėms.“