2015 06 10

Miškuose – didelis gaisrų pavojus

Įsivyravus sausiems orams, labai padidėjo miškų gaisrų pavojus, perspėja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).
Miško gaisras Švedijoje
Miško gaisras / „Scanpix“/„TT News agency“ nuotr.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, ketvirtadienį ir penktadienį Lietuvoje vyraus III ir IV klasės miškų gaisringumas.

PAGD teigimu, gaisrai miškuose dažniausiai kyla dėl numestų neužgesintų nuorūkų, degtukų ir paliktų degančių laužų, nes miškuose gausu greitai užsiliepsnojančios sausos žolės, spyglių, dervingų medžių šakelių, samanų.

„Dar viena su žmogaus veikla susijusi gaisrų miškuose priežastis – automobiliai ir kitos transporto priemonės. Kibirkštys, lekiančios iš automobilių, traktorių, miškovežių ir kitų transporto priemonių variklių arba netvarkingų išmetamųjų vamzdžių, gali uždegti sausą miško paklotę. Tad per sausrą į mišką geriau nevažiuoti. Be to, dera žinoti, kad esant sausam ir karštam orui, kūrenti miške laužus draudžiama“, – dėstoma pranešime.

Pastebėję miške beįsiplieskiantį gaisrą, gyventojai raginami pasistengti jį užgesinti plakant degantį plotą medžių šakomis, drabužiais ar užtrypiant kojomis, kol ugnis neišplito į didesnius plotus. Tokius gaisrus taip pat galima gesinti vandeniu arba užberti žemėmis.

„Nepavykus ugnies užgesinti, nedelsiant skambinkite pagalbos telefonu 112. Jeigu liepsna įsisiautėjo ir matote, kad jos neįveiksite, geriausia pasišalinti į tą pusę, iš kur pučia vėjas“, – primena PAGD.

Šiemet atvirosiose teritorijose kilo 2950 gaisrų, iš jų miškas ar miško paklotė degė 95 kartus, išdegęs plotas sudaro daugiau kaip 91 hektarą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų