Tarybos narei Ninai Puteikienei kilo klausimas, kokios M.Paulausko sąsajos su uostamiesčiu.
Yra ir Kauno garbės pilietis
Pabrėžiama, kad pats M.Paulauskas gimė ne Klaipėdoje, tačiau jo tėvai – klaipėdiečiai. Legendinis sportininkas 1945-aisiais gimė Kretingoje, kur jo šeimą nubloškė karas.
Kaip teigė pasiūlymą teikti garbės piliečio vardą M.Paulauskui pristačiusi Kultūros skyriaus vedėja Eglė Deltuvaitė, pats sportininkas ne kartą yra sakęs, kad Klaipėda – jo širdies miestas.
M.Paulauskas baigė dabartinę Vytauto Didžiojo gimnaziją. Kaip jis pats mini, jo didžiausios pergalės prasidėjo Klaipėdoje.
„Na, natūralu, kad žmonės dėl karjeros ir palieka savo miestus. Bet čia svarbiausia, kad Klaipėda jam – širdies namai“, – kalbėjo E.Deltuvaitė.
Tarybos narys Vidmantas Dambrauskas atkreipė dėmesį, kad M.Paulauskas jau yra ir Kauno miesto garbės pilietis ir klausė, ar yra Lietuvoje daugiau asmenų, kurie būtų dviejų miestų garbės piliečiais.
E.Deltuvaitė atkreipė dėmesį, kad ir legendinės „Žuvėdros“ vadovė Skaistutė Idzelevičienė yra ir Telšių, ir Klaipėdos garbės pilietė.
Kiek anksčiau viešumoje buvo pasirodžiusi ir „Neptūno“ komandos kritika, esą tokio garbingo vardo yra nusipelnęs Eurelijus Žukauskas, kuris garsino Klaipėdos vardą, čia gyvena.
Nepaisant kritikos politikai M.Paulausko kandidatūrą palaimino.
Įkvėpė žaisti krepšinį
Legendinio sportininko žaidimas, anot kandidatūrą pasiūliusio Klaipėdos krepšinio federacijos prezidento Algirdo Vaicekausko, įkvėpė jaunuosius sportininkus žaisti krepšinį, užaugo trys Europos krepšinio čempionai (2003 m.).
M.Paulauskas, būdamas tuometės Sovietų sąjungos krepšinio rinktinės kapitonu, 1972 metais tapo olimpiniu čempionu. Jis dukart tapo pasaulio čempionu, keturis kartus – Europos čempionu.
M.Paulausko laimėjimų dėka Klaipėdoje 1972-aisiais pastatyta nauja krepšinio mokykla.
Modestas Paulauskas tapo dvidešimtuoju Klaipėdos garbės piliečiu.