Šių pratybų tikslas – patikrinti tarnybų, dalyvaujančių kovoje su naftos tarša, gebėjimą operatyviai reaguoti į susidariusią situaciją, užkertant kelią tolimesniam naftos teršalų plitimui bei organizuojant jų surinkimą, taip pat įvertinti sąveiką tarp tarnybų ir darbo koordinavimą, bei techninį apsirūpinimą ir ryšius.
Pratybose dalyvavo Karinių jūrų pajėgų paieškos ir gelbėjimo, bei teršalų likvidavimo laivas „Šakiai“ ir jūriniai vilkikai „Smit Sulawesi“, bei TAK – 3, buvo patikrintos naftos surinkimo priemonės.
Pratybos buvo vykdomos pagal iš anksto suplanuotą scenarijų, kurio metu buvo imituojamas naftos išsiliejimo įvykis prie Būtingės terminalo plūduro, kurio pasekoje atsakingos tarnybos į įvykio rajoną iškvietė reikiamas pajėgas, kurios lokalizavo išsiliejusią naftą, vykdė išsiliejusios naftos dreifavimo sustabdymą ir naftos teršalų surinkimą, bei nesurinktų naftos teršalų likvidavimą dispergentų pagalba.
Pasak pratybų organizatorių, pratybos vyko sklandžiai, sąveika tarp tarnybų ir laivų buvo užtikrinta.
Tokios bendros LK Karinių jūrų pajėgų gelbėjimo koordinavimo centro ir Būtingės naftos terminalo pratybos organizuojamos pirmą kartą po to, kai teršimo incidentų
likvidavimo organizavimo, koordinavimo ir vadovavimo funkciją perėmė Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinacinis centras.
Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras (JGKC) – Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų padalinys, kuris savo veiklą pradėjo 2009 m. sausio 1 d.
JGKC uždaviniai yra organizuoti, koordinuoti ir vadovauti žmonių paieškos ir gelbėjimo darbams paieškos ir gelbėjimo rajone taip pat organizuoti, koordinuoti ir vadovauti naftos, kenksmingų medžiagų išsiliejimų ir kitų teršimo incidentų likvidavimo darbams jūros rajone.