2017 11 09

Mokslininkai ir diplomatai diskutuoja dėl priemonių siekiant išvengti antisemitizmo ir ksenofobijos

Mokslininkai ir diplomatai ketvirtadienį Vilniuje diskutuoja apie istorinę Holokausto atmintį bei priemones, kaip mažinti antisemitizmo ir ksenofobijos apraiškas visuomenėje.
Žydai
Žydai / „Scanpix“ nuotr.

Lietuvos žydų bendruomenės rengiamoje konferencijoje „#AtmintisAtsakomybėAteitis“ Izraelio ambasados Lietuvoje pirmoji sekretorė Efrat Hochstetler pažymėjo, kad Europoje pastaruoju metu kyla antisemitizmo banga. Anot jos, ES pagrindinių teisių agentūros duomenimis, apie trečdalį žydų svarsto palikti Europą dėl priešiškumo. Ji pažymėjo, kad dabartinis antisemitizmo epicentras kyla ne Europoje, o Artimuosiuose Rytuose. Anot jos, būtina identifikuoti ir kovoti su naujomis antisemitizmo ir antisionizmo apraiškomis elektroninėje erdvėje, ypač socialiniuose tinkluose.

„Yra daugybė pavyzdžių istorijoje, kuomet žydai buvo kaltinami siaubingais nusikaltimais ir konspiracijomis, kai kurie nauji pavyzdžiai yra tai, jog jie „bendradarbiauja su Islamo valstybe“, „kontroliuoja naująją Amerikos žiniasklaidą“, taip pat kad rugsėjo 11-osios teroro aktas buvo MOSSAD (Izraelio žvalgybos tarnybos – BNS) darbas (...). Istorija mums pateikia vertingą pamoką: kuomet neapykanta prieš žydus išplinta, ji tampa nesulaikoma. Ji persiduoda ir kitoms mažumų grupėms bei galiausiai sugriauną visuomenę iš vidaus“, – tikino diplomatė.

Jungtinių Valstijų ambasadorė Lietuvoje Anne Hall įvertino Lietuvos pažangą bendradarbiaujant su tautinėmis mažumomis bei indėlį skiriant kompensacijas žydų bendruomenei už nusavintą bendruomeninį turtą.

„Sveikinu Lietuvos pastangas remti savo žydų bendruomenę, taip pat ir žydų palikimą: „Geros valios“ fondas yra modelis kitoms valstybėms, kaip reikėtų tvarkytis su bendruomenės turto restitucija (...). Per daugybę metų, kuriuos praleidau Lietuvoje, matau progresą įtraukiant mažumų grupes į Lietuvos visuomenę“, – pažymėjo JAV ambasadorė.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Annie Hall
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Annie Hall

Vokietijos ambasadorė Angelika Viets pažymėjo, kad atsakomybė už nacistinės Vokietijos nusikaltimus prieš žydus tapo „svarbia Vokietijos identiteto dalimi“ bei priminė Vokietijos po karo prisiimtą politinę atsakomybę.

„Todėl pažangos siekis neturi liautis, svarbu rasti būdą atminimui, kuris turėtų išliekamąjį efektą ateityje, siekiant išvengti dar vieno Holokausto“, – teigė ambasadorė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis