„Džiaugiamės galėdami sudaryti galimybę Sibiro lietuvių vaikams pamatyti savo tėvų ir protėvių žemę, išmokti lietuvių kalbą, susipažinti su kultūra ir istorija, – išplatintame pranešime cituojama švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. – Tokios stovyklos įsimena ilgam ir padeda išlaikyti ir stiprinti ryšius su Lietuva.“
Į stovyklą atvyko per 30 lietuvių kilmės vaikų ir jaunuolių iš Sankt-Peterburgo, Maskvos, Petrozavodsko, Ulan-Udės lietuvių bendruomenių ir lituanistinių mokyklų.
Tokios stovyklos įsimena ilgam ir padeda išlaikyti ir stiprinti ryšius su Lietuva.
Stovyklautojai mokosi lietuvių kalbos, lietuviškų dainų ir šokių, tradicinių patiekalų gamybos, susipažįsta su Lietuvos kultūra ir etnokultūra, dalyvauja kultūrinėse pažintinėse išvykose į žymias Lietuvos vietas. Stovykloje vyksta Lietuvos istorijos ir geografijos pamokos.
Švietimo ir mokslo ministerija stovyklą remia jau ketvirtus metus siekdama, kad tai taptų tradicija, padedančia Rusijos kraštuose gyvenantiems lietuviams mokytis lietuvių kalbos, išsaugoti tautinę kultūrą, palaikyti ir stiprinti ryšius su Lietuva.
Stovykla Alantoje – viena iš trijų, tradicinėmis tampančių Švietimo ir mokslo ministerijos remiamų stovyklų užsienio lietuvių vaikams. Liepos viduryje antrus metus Rumšiškėse rengiama stovykla sukvies lietuvaičius iš viso pasaulio statyti miuziklo. Rugpjūčio mėnesį į kūrybinę stovyklą pajūryje bus pakviesti Karaliaučiaus srityje gyvenančių lietuvių vaikai.