„Muitinė pristatys, kaip jie pasiruošę. (...) Praeitą kartą kalbėjo Užsienio reikalų ministerija, pristatė visą „Brexit“ scenarijų, taip šį kartą muitinė pristatys įmonėms, verslui (...) Paskui galbūt darysime ir tolimesnius susitikimus su struktūromis, kurios galės kalbėti apie „Brexit“ ir iš to išeinančius dalykus“, – BNS komentavo Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) vykdomasis direktorius Ričardas Sartatavičius.
Anksčiau jis buvo minėjęs BNS, kad Lietuvos įmonės, eksportuojančios prekes į ES, turi būti pasiruošusios ne tik būsimiems muitams, bet ir muitinės procedūroms bei su tuo susijusiems nepatogumams, kurie laukia eksportuojant, importuojant ir gabenant prekes per ES ir Jungtinės Karalystės sieną.
Jo teigimu, po keturiasdešimties metų laisvos prekybos tarp ES valstybių nebėra muitų režimui reikalingos infrastruktūros, įmonėms gresia papildomi muitinės procedūrų kaštai bei muitinių eilėse sugaištas laikas.
Sausio pabaigoje buvo surengta LPK ir Užsienio reikalų ministerijos (URM) diskusija dėl „Brexit“. Jos dalyviai paragino verslą atsakingai žvelgti į Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES procesą, ypač esant rizikai, kad pasitraukimas įvyks be susitarimo.
ES vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier (Mišelis Barnjė) trečiadienį pareiškė neprarandantis vilčių, kad Didžiajai Britanijai dar pavyks sklandžiai išstoti iš Europos Sąjungos.
Jei britų parlamentarai sutiks atidėti kovo 29 dieną numatytą „Brexit“, likusios 27 ES valstybės narės turės vienbalsiai pritarti tokiam sprendimui.