„Nemažai darbuotojų sutinka pereiti ir mato prasmę veiklos tęstinumo, tačiau, matyt, neišvengiamai, kaip ir kiekvienas didelis pokytis, susijęs su tuo, kad kai kurie žmonės atsiduria kryžkelėje ir priima tam tikrus sprendimus. Matyt, bus dalis žmonių, kurie priims sprendimus, jog jie norėtų kitokios veiklos, galbūt ateina laikas išeiti į užtarnautą poilsį“, – BNS teigė A.Matusa.
Anot jo, kai kurie žmonės nenori pereiti į centrą, nes praranda valstybės tarnautojo statusą. Dėl to reikės ieškoti naujų darbuotojų rinkoje.
„Mes matome poreikį, kad mums šiek tiek darbuotojų reikės“, – teigė laikinasis vadovas.
Dauguma iš maždaug 50 ieškomų darbuotojų bus buhalterijos arba personalo administravimo specialistai, taip pat vidurinės grandies vadovai.
Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras liepos 3 dieną apjungs 142-ų valstybinių įstaigų buhalterinę apskaitą bei personalo administravimą. Centre tuo metu turėtų dirbti 380 darbuotojų, iš jų 350 atliks techninius darbus – 70 mažiau, nei 2017 metais visose apjungiamose įstaigose.
2020 metų pradžioje centras turėtų apjungti maždaug 600 biudžetinių įstaigų buhalterinę apskaitą ir personalo administravimą, jame turėtų dirbti 700–1100 darbuotojų vietoj 2,8 tūkst. 2017 metais.
Finansų ministerija skaičiuoja, kad centras leis valstybei sutaupyti 40 mln. eurų. Ateityje numatoma centralizuoti daugiau bendrųjų funkcijų, įtraukiant turto ir dokumentų valdymą bei viešuosius pirkimus.
Šiuo metu vyksta centro vadovo konkursas, jame dalyvauja ir A.Matusa. Konkursas turėtų baigtis maždaug po 2 savaičių.