2023 01 05

Nacionalinis muziejus svarsto skųsti teismo sprendimą dėl Gedimino kalno projektavimo darbų

Lietuvos nacionalinis muziejus byloje dėl Gedimino kalno projektavimo gavo buvusiam projektuotojui palankų sprendimą, pranešimu spaudai informavo muziejus. Artimiausiu metu muziejus išsamiai susipažins su teismo argumentais ir spręs dėl tolesnių veiksmų. Muziejus pranešė, kad svarsto galimybę sprendimą skųsti.
Saulėta sekmadienio popietė Vilniaus centre
Gedimino kalnas / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

„Mūsų pozicija, kad Vilniaus apygardos teisme priimtas sprendimas yra tik tarpinis ir ne galutinis. Aplinkybės buvo tokios, jog muziejus neturėjo kitos galimybės kaip tik nutraukti sutartį: kontroliuojančios institucijos – Centrinės projektų valdymo agentūros ir Statybos inspekcijos – aiškiai pasakė, jog muziejus, vykdydamas darbus pagal esamą projektą, bus nubaustas už nelegalias statybas ir neteks numatytų ES lėšų darbams. Į šias pastabas muziejus privalėjo atsižvelgti, tačiau iš kitos pusės rangovas atsisakė koreguoti projektą ir gauti papildomus leidimus pagal šių institucijų išaiškinimą“, – teigia Lietuvos nacionalinio muziejaus direktoriaus pavaduotojas infrastruktūrai Vaidas Petrokas.

Susipažinęs su teismo sprendimu, muziejus kartu su kontroliuojančių institucijų atstovais spręs, ar skųsti teismo sprendimą.

Muziejus teigia, kad Gedimino kalno būklė šiuo metu yra santykinai stabili, nepaisant jau kurį laiką vyraujančių nepalankių orų. Anot pranešimo, kol nebus įgyvendintos ilgalaikio sutvarkymo projekte numatytos priemonės, kalno būklė išliks priklausoma nuo orų sąlygų.

Anot muziejuas, sutartis su UAB „Hidroterra“ buvo nutraukta šiai nesutikus pakoreguoti projekto darbų, suklasifikuojant juos į tvarkybos ir statybos, ir gauti papildomą leidimą, kaip kad buvo nurodyta reguliuojančių institucijų – Centrinės projektų valdymo agentūros ir Statybos inspekcijos – išaiškinime.

„Pagal 2021 m. muziejui pateiktą šių institucijų išaiškinimą, vykdydamas darbus be minėto leidimo, muziejus būtų nubaustas už nelegalias statybas ir prarastų teisę naudoti šiam projektui numatytus Europos Sąjungos pinigus.

Muziejui nebuvo likę kito sprendimo, kaip tik vienašališkai nutraukti sutartį, kas ir buvo padaryta 2021 m. rudenį, ir kuo greičiau paskelbti konkursą naujo rangovo paieškai. Darbus tęsti ėmėsi UAB „Maspro“, su kuria sutartis buvo pasirašyta 2022 m. gegužės mėnesį.

Sutarties nutraukimą UAB „Hidroterra“ apskundė teismui, taip apsunkindama galimybes kuo greičiau pradėti darbus, turinčius iš pagrindų išspręsti Gedimino kalno stabilumo problemą, kuri tampa itin opi esant blogoms orų sąlygoms“, – rašoma muziejaus pranešime spaudai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai