2023 06 26

Naktinis pranešimas apie galimai degančią „Lifosą“ ant kojų sukėlė specialiąsias tarnybas

Naktį į pirmadienį Bendruoju pagalbos tel. 112 sulaukta pranešimo apie galimai užsidegusią vieną didžiausių Kėdainių miesto įmonių – „Lifosą“. Kadangi tai yra didelio pavojingumo objektas, paskelbtas aliarmas.
Lifosa
Lifosa / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kaip informavo BPC atstovė spaudai Vilma Juozevičiūtė, „01.46 val. paskambino moteris, kuri pranešė iš J. Basanavičiaus g. pro savo buto langą matanti tolumoje virš „Chemijos kalnų“ (taip ji įvardijo vietą) dūmus ir kažkokį žybčiojimą. Moteris pasisakė savo vardą, pavardę, adresą. Balsas rodė susirūpinimą.

Informacija perduota visoms 4 tarnyboms: priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, policijai, greitajai medicinos pagalbai ir aplinkosaugininkams.“

„Į šį iškvietimą išvažiavo 2 Kėdainių PGT ugniagesių gelbėtojų ekipažai ir Pramonės ugniagesių komanda. Buvo susisiekta su „Lifosos“ atstovais. Apsaugos darbuotojas informavo, kad įmonėje yra sumontuoti specialūs davikliai, šie jokių gaisro požymių neužfiksavo.

Į pramonės rajoną nuvykę policininkai konstatavo, kad „šiuo metu yra rūkas ir nuo gamyklų apšvietimo matoma pašvaistė.

Pramonės rajone buvo atlikta žvalgyba, norint įsitikinti, ar nėra kokių gaisro židinių kituose objektuose, tačiau liepsnų nei dūmų niekur nebuvo matyti, pusę trijų nakties ugniagesiai grįžo į savo būstinę. Pranešimas apie gaisrą nepasitvirtino“, – teigė Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė.

„Į pramonės rajoną nuvykę policininkai konstatavo, kad „šiuo metu yra rūkas ir nuo gamyklų apšvietimo matoma pašvaistė“. Tai ir galėjo suklaidinti pranešėją.

Sprendžiant iš šios informacijos, kėdainietės skambutis nebuvo trukdantis ar melagingas – moteris tiesiog suklydo palaikiusi rūką dūmais. Už tokius klaidingus skambučius jokia atsakomybė nėra numatyta“, – pranešė BPC atstovė spaudai Vilma Juozevičiūtė.

Melagingų pranešimų vis dar pasitaiko

Bendrasis pagalbos centras kiekvieną parą sulaukia apie 6 000–8 000 skambučių apie įvykusias nelaimes. Deja, nemažą skambučių dalį vis dar sudaro atvejai, kai numeriu 112 naudojamasi ne pagal jo tiesioginę ir vienintelę paskirtį – išsikviesti skubią pagalbą. Pasitaiko ir piktybiškų, ir neatsakingų asmenų, kurie trukdo be reikalo. Dažniausiai taip elgiasi apsvaigę asmenys arba vaikai.

„Norime visiems priminti, kad už Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymą žinant, kad pagalba nereikalinga, gresia įspėjimas arba bauda nuo 90 iki 200 eurų.

Už melagingą specialiųjų tarnybų iškvietimą gresia bauda nuo 200 iki 2 000 eurų. Jei skambina vaikas, atsakomybė tenka jo tėvams, tad raginame tėvelius pasikalbėti su savo atžalomis, įspėti, kad negalima be reikalo skambinti tel. 112“, – sako V.Juozevičiūtė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis