Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2023 06 08

Namų netekusiems Ukrainos vaikams – pagalbos programa Lietuvoje

Birželio 9–24 dienomis Lietuvoje lankysis moksleivių ir mokytojų grupės iš Ukrainos, dėl bombardavimų ar okupacijos netekę namų ir perkelti į saugesnes teritorijas savo šalies viduje. 13–16 metų amžiaus paaugliai ir jų pedagogai iš Kremenčiuko (Poltavos srities) ir Gorodoko (Lvivo srities) atvyksta į Vilnių, Alytų ir Varėną, rašoma Sostinės vaikų ir jaunimo centro pranešime spaudai.
Renginys „Ukraina – Lietuvos širdyje“
Renginys „Ukraina – Lietuvos širdyje“ / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Temos: 3 Vaikai Parama Ukraina

Vizito metu, jaunieji ukrainiečiai bei jų mokytojai dalyvaus emocinės gerovės, pramogų ir edukacijų programoje, kurią jiems parengė Sostinės vaikų ir jaunimo centro specialistai, kartu su partneriais – Alytaus miesto ir Varėnos rajono savivaldybėmis.

· Vieną viešnagės savaitgalį ukrainiečiai praleis Vilniuje – lankysis LR Seime, Prezidentūroje, Vilniaus miesto savivaldybėje; apsistos SVJC būrelius lankančių vaikų šeimose.

· Likusias dienas Gorodoko grupė praleis Varėnoje, o Kremenčiuko grupė – Alytuje.

Ši, į išgyvenimą karo sąlygomis nukreipta programa, tikimasi, padės bent iš dalies sušvelninti karo sukeltų psichologinių traumų pasekmes – atgauti vidinę pusiausvyrą, stiprinti atsparumą nestabilumui ir pokyčiams, pasitikėjimą savimi, aplinkiniais bei savo šalies ateitimi. Ukrainos vaikams bus rengiama daug gyvo bendravimo užsiėmimų su bendraamžiais Lietuvoje (gyventi juos priėmė SVJC lankytojų, auginančių panašaus amžiaus vaikus, šeimos); pedagogai semsis žinių apie tai, kaip kurti modernias, lengvai adaptuojamas/lanksčias į asmenybės ugdymą orientuotas neformaliojo švietimo programas/ veiklas vaikams ir jaunimui.

Kaip teigia šio projekto organizatorė Jolanta Markevičienė, emocinius bei socialinius įgūdžius stiprinančios programos ypač svarbios karo sąlygomis ir Ukrainos, ir kitų šalių vaikams, nes padeda rasti savyje stiprybės pasitikėti, kritiškai mąstyti, atsakingai veikti pokyčių situacijoje. „Pokyčiai, kuriuos išgyvena Ukrainiečiai, išties dideli. Beveik 8 milijonai ukrainiečių karo metu buvo priversti bėgti į kaimynines šalis; tiek pat persikėlė į saugesnius regionus šalies viduje. Ukrainos švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, nuo 2022-ųjų birželio – 1733 švietimo įstaigų buvo iš dalies ir 200 – visiškai sunaikintos, 3500 – uždarytos ir naudojamos humanitariniams tikslams.

Nors pamokos nuotoliniu būdu, vyksta ~ 86 proc. Ukrainos mokyklų; tačiau į socialinių bei emocinių gebėjimų stiprinimą orientuoti neformaliojo švietimo užsiėmimai arba visiškai sustabdyti arba vykdomi fragmentiškai. Būtent neformaliajam švietimui – lanksčioms, modernioms, Lietuvoje pasiteisinusioms jo formoms, ir skirta ši Ukrainos jaunimo ir pedagogų viešnagė Lietuvoje“.

Ši viešnagė – projekto LEAD YOUR FUTURE! / VALDYK SAVO ATEITĮ dalis

Projektu siekiama Ukrainos Kremenčiuko ir Gorodoko rajonuose plėtoti neformalųjį ugdymą, su dalinantis gerąja mūsų šalies patirtimi su šių rajonų pedagogais bei ugdymo organziatoriais, taip pat teikti paramą ir psichologinę pagalbą nuo karo nukentėjusiems šalies viduje perkeltiems vaikams ir jaunuoliams bei šeimoms, auginančioms vaikus su negalia.

Daugiau informacijos – ČIA.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos