Iniciatyva jau tapo tradicija
„Jau maždaug dvylika metų vykdome šią iniciatyvą. Upę visada valydavome prie Smėlynės g. tilto, o dabar nusprendėme valyti kitą upės vietą“, – pasakojo klubo „Gelmė“ pirmininkas Ernestas Martinaitis.
Per šiuos dvylika metų klubo nariai Nevėžio upės dugne aptiko iš ties nemažai neįprastų „lobių“.
„Žinoma, randame įvairiausių sendaikčių, šiukšlių, atliekų ir kitų nereikalingų daiktų. Teko rasti net ir pistoletą. Pamenu, kvietėme policiją, kuri jau nusprendė, ką daryti su tokiu mūsų radiniu. Taip pat randame daug buitinių prietaisų – kartą radome net mikrobangų krosnelę. Kadangi visą laiką upę valėme netoli „Maximos“ parduotuvės, prekybos vežimėliai jau buvo tapę kasdienybe. Beje, jų radome ir šiandien“ – šypsojosi klubo pirmininkas.
Radiniai upėje
E.Martinaitis naujienų portalui JP sakė, kad narai, su kiekvienu panėrimu, upėje vis kažką randa.
„Yra keletas tiesiog įaugusių padangų, kurias ištraukti reikėtų su rimtesne virve. Gaila, tačiau Nevėžio upėje atliekų nemažai, todėl tikrai rinksimės ir kitais metais. Reikia darbą užbaigti. Beje, šiandien radome ir telefonų, medalių, senų monetų, batų, prekių vežimėlį, elektroninių cigarečių, visokiausių menkniekių ir sendaikčių“, – pasakojo E.Martinaitis.
Įspėjimas šiukšlintojams
Prie šios povandeninės medžioklės klubo „Gelmė“ iniciatyvos prisijungė ir Aplinkos apsaugos departamento darbuotojai.
„Šiandien drauge su narais pradėjome darbuotis nuo pat ryto. Su valtimi padėjome jiems traukti šiukšles ir įvairius didesnius objektus, pavyzdžiui net kelio ženklus. Radome daug taros, kitų šiukšlių“, – pasakojo Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos skyriaus vyr. specialistas Marius Kazlauskas.
Beje, aplinkosaugininkas priminė, kad šiukšlinimas gali gerokai paploninti panevėžiečių piniginę.
„Žinoma, visų nesugaudysime, bet vis aktyviau ir aktyviau dirbame, kad mažėtų šiukšlių Nevėžio upėje. Primenu, kad šiukšlintojams už šiukšlinimą gresia ir piniginė bauda“, – įspėjo M.Kazlauskas.